Sada je: 28 tra 2024, 09:25.
Teme vezane za ostala grafička okruženja (XFCE, LXDE, *box...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Uz Debian Jessie koristim Mate 1.8 kao DE. Jučer sam se 'obradovao' shvativši da je tajanstveno nestao jedan prilično važan file (da, file, a ne folder, kako sam naslovio temu). Sadržaj mi, istina, nije propao, jer sve 'od važnosti' snimam zasebno na drugi PC, kao i na vanjski HDD. Ipak, ovo neugodno iskustvo dosad mi je bilo posve nepoznato i pokušao sam pronaći što ga izaziva.

U ovom konkretnom slučaju vjerojatno je riječ o mojoj grešci i nehotičnom brisanju. Međutim, na posebnom Mate forumu naišao sam na vrlo neugodan opis buga, koji doista može izbrisati cijeli folder. Problem je po vlastitom iskustvu prije mjesec dana iznio jedan korisnik ovdje http://forums.mate-desktop.org/viewtopic.php?f=5&t=3624 ,a čini se da zasad pravog rješenja nema.

Pretpostavlja se da je bug povezan s radom xdg-open alata i s njegovim eventualnim nadogradnjama. Čini se da je čovjek privremeno riješio problem namještajući

Kod: Označi sve
/user-dirs.conf to enabled=False


ali s time opravdano nije ushićen i pita se zašto se to uopće dogodilo. Voditelji Mate foruma (koji, usput budi rečeno, i nije osobito aktivan, ni bogat sadržajem) nisu imali pravi odgovor.

Mate je radno okruženje koje koriste mnoge distre, pa nisam htio vezati ovaj upit samo uz Debian i derivate. Rado bih pročitao ponešto o vašim iskustvima, jeste li eventualno naletjeli na ovu nevolju i što o njoj mislite. Sretan sam što se meni, eto, nije dogodila, no dobro je znati da postoji.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.