Teme vezane za KDE grafičko okruženje.
Odgovori

[RIJEŠENO] KDE - Kako dodati novi plasma widget?

25 lis 2016, 20:30

pozdrav fugu ,
šlepam se u tvoj topic , tjeraj me van ako smetam !

+ muon - naziv za KDE package manager
+ prtScr tipka pokrene screen capture

pitanje: dodam novi plasma widget , recimo Yahoo weather i šta sad ?!
nigdje ga nema ??? kako da ga stavim na desktop ?!
Zadnja izmjena: kepica; 25 lis 2016, 20:41; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Lijevi panel

25 lis 2016, 20:35

kepica, molim te objasni mi povezanost (i značenje) svoga posta s ostatkom teme jer meni nije jasna uopće :pogled_dolje

Re: Lijevi panel

25 lis 2016, 20:44

brljavim po KDE desktopu, dodajem widget na panel , dodajem widget na desktop - ne ide mi , pa reko da ne otvaram novi topic

Re: Lijevi panel

25 lis 2016, 21:04

ahaaa :-D sad mi je jasno uz ovaj dodatak :)

Re: Lijevi panel

26 lis 2016, 08:15

još ću malo pojasniti pitanje, možda neko shvati o čemu govorim.

kad otvorim wizard ADD WIDGETS uvijek se pojavi ista lista widgeta. to me smeta.

ja očekujem da se ta lista mijenja - konkretno očekujem da se povećava za one widgete koje sam dodao ili preko Software centra ili sam naprosto iskoristio isti taj wizard i na njemu gumb GET NEW WIDGETS

i na kraju se dođe do konkretnog problema - nikako ne mogu dodati novi widget na desktop ( ili panel )

jesam sad pojasnio pitanje ? nisam ! evo konkretnih primjera:

1) widget Comics postoji na listi i mogu ga staviti na desktop

2) widgeti PlayBar2 ili Yahoo weather ne postoje na listi, ja ih Instaliram preko Get New
ali se nikada ne pojave NIGDJE

... osim što ih vidim u Software centru - imaju status INSTALIRANI

Re: Lijevi panel

26 lis 2016, 08:43

Ovako, prvo treba vidjeti koja je verzija Plasme 5. Widgeti koji nisu podržani neće se ni pojaviti u listi instaliranih iako su instalirani ili je bug (nisam se zanimao da provjerim), a za vrijeme koristim Weather Widget.
Postavljanje widgeta na desktop se vrši povlačenjem kursorom, a u panel je malo zaj* jer je potrebno povući widget iza nekog drugog widgeta pa ga premjestiti.

Re: Lijevi panel

26 lis 2016, 09:08

vision je napisao/la:Ovako, prvo treba vidjeti koja je verzija Plasme 5. Widgeti koji nisu podržani neće se ni pojaviti u listi instaliranih iako su instalirani ili je bug (nisam se zanimao da provjerim),


hvala !
to bi mogao biti odgovor na moje pitanje ... zato što je KUBUNTU 16.10 ganz novi a pitaj boga otkad su ovi widgeti

javit ću se kad shvatim je li bug ili se ne slažu verzije plazme

Re: Lijevi panel

26 lis 2016, 15:57

RIJEŠENO !

ne može se dodati preko wizarda GET NEW WIDGETS
moram skinuti package sa stranice autora , recimo 'weather widget' sa ovog linka

https://www.linux-apps.com/content/show.php/Weather+Widget?content=169572

dobijem ZIP arhivu koju otpakiram i promijenim ime foldera u nešto čitljivo, recimo 'weather' zatim instaliram iz terminala s ovom naredbom

Kod:
plasmapkg -i weather/


s tim da moram biti izvan 'weather' foldera. dalje to ide onako kako sam i očekivao - konačno se pojavi taj novo-instalirani widget na popisu zajedno s ostalima

sad mi je krivo što nisam otvorio novi topic jer vidim da je ovo sasvim ozbiljan problem, mislio sam da se samo radi o mom nesnalaženju u novom KDE okruženju

Re: [RIJEŠENO] KDE - Kako dodati novi plasma widget?

26 lis 2016, 17:07

Evo, dobio si zasebnu temu na forumu ;)

Re: [RIJEŠENO] KDE - Kako dodati novi plasma widget?

26 lis 2016, 19:09

bertone je napisao/la:Evo, dobio si zasebnu temu na forumu ;)


hvala i oprosti za gnjavažu
činilo mi se da sam nešto propustio i samo me treba malo pogurati, ali nije tako - problem je sistemski

još uvijek me to kopa, pa ću još malo guglati da vidim šta kažu drugi, zanima me jel to problem samo na Kubuntu 16.10 ili se plasma widgeti otimaju i drugima

usput koristim priliku da kažem da mi nakon samo jednog dana korištenja ovo izgleda kao 'najzreliji' desktop na linuxu. sve pohvale KDE timu ! shvaćam da 'pravovjerni' biraju gnome iz 'političkih' razloga ali ovo je pravo zadovoljstvo.

zadržao sam MATE na drugoj (trećoj) boot opciji jer sam tamo instalirao SCID i ne da mi se ovdje ponavljati instalaciju ( rudar, de nađi neku lakšu varijantu )
Odgovori