Sada je: 06 svi 2024, 13:54.
Teme vezane za KDE grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

razmišljam o novom detalju - što ako aplikaciju preuzme korisnik KDE desktopa koji nije flickr korisnik ?
možda da dodam Welcome formu koja će upisati osnovne podatke, dostupne za izmjenu kasnije u formi Postavke
sama aplikacija ima svoj token za autorizaciju, ne traži se od korisnika aplikacije da ima flickr-ID, moguće je koristiti je isključivo kao engine za prihvat slika s flikera, u tom slučaju korisnik blokira onaj dio aplikacije koji radi monitoring aktivnosti na flikeru
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
ovako će izgledati Welcome dijalog, nakon kratkog opisa aplikacije, ispiše se tekst upute , šalje ga na postavke profila:

slika

ovako izgleda forma POSTAVKE, neka polja su tek naznačena ( todo ! ) , neka su već u upotrebi

slika

... u izradi - GitHub još nisam osvježio , molim za malo strpljenja !
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
sve najbolje u novoj godini - svima na forumu !

ajmo na posao - svaka pretraga će imati svoj dijalog, poput ovoga - upit za fotografije jednog korisnika u razdoblju od-do-

slika

kad kucamo brojeve (korisnički ID) aktiviramo auto-complete opciju , javljaju se id,imena naših prijatelja s flikera. da bismo dobili ovu mogućnost moramo napraviti novu tablicu u sqlite bazi, ovako:

Kod: Označi sve
CREATE TABLE people(id text, name text, nick text, server text);


tablica se puni preko poziva flickr API metode: flickr.contacts.getList

moguće je postaviti upit i za korisnika koji nije u popisu, ako je upit uspio - ID korisnika dodaje se u tablicu people - s tim da polja name, nick ostaju
prazna

DODATAK:
poslao sam novi commit na GitHub, oznaka je Ath ( kao deseti ). nova klasa koja opisuje ovaj dijalog na slici se zove People. također su nove klase Postavke i Welcome

podsjetnik na link na GitHub https://github.com/kepica/kde-flickr-api
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
danas sam testirao SHARE gumb na alatnoj traci aplikacije GWENVIEW . dostupan je također sa menija Plugin > Export
izabrao sam FLICKR s popisa web servisa, i odradio sam autorizaciju aplikacije Flickr-Uploader u internet pregledniku.

nakon uspješne autorizacije otvori se forma EXPORT to Flickr web service, sa solidnim opcijama:
++ biram svoj album gdje ću 'podići' slike
++ mogu napraviti novi album
++ biram status uploada ( public, family, friend )
++ prenosim tagove iz gwenview ili dodajem nove tagove

ovih dana sam razmišljao o ovoj opciji ( flickr upload) , ali sad sam donio konačan sud - neće moći !
usput da kažem, na meniju Plugin > Import ima samo dve opcije ( Google Photos te SmugMug )
e sad, teško je reći - da ima Import sa Flickr - da li bi me 'oladilo' od moje aplikacije he he
ipak ja planiram osim downloada i praćenje aktivnosti, nastavljam dalje po planu ...
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
rijetko koristim sqlite stoga ću ovdje napisati nekoliko uputa da ne zaboravim

  • .help - ako zatreba
  • .dump - ispisuje INSERT INTO bla, bla
  • .import - ubacuje podatke iz fajla u tablicu
  • .mode - formatira response , recimo CSV ili INSERT
  • .output ime_fajla - response usmjerava u fajl, bez argumenta vraća na ekran
  • .schema ime_tablice - ispisuje CREATE TABLE naredbu
  • .tables - popis svih tablica

sve komande počinju prefiksom (točka).

na kraju sql retka obavezno ide terminator točka-zarez (;) sqlite komande ne trebaju terminator, samo enter

DODATAK:

ajmo iskoristiti gore navedene komande i napraviti inventuru naše sqlite baze, za sada su tri tablice od koristi: photo, people i groups. ovako ih kreiramo:

Kod: Označi sve
CREATE TABLE groups(id text, name text, local_dir text);

CREATE TABLE people(id text, name text, nick text, server text);

CREATE TABLE photo(photo_id integer primary key, id text, owner, text, secret text, server text, farm text, title text, tags text, dateupload text, ownername text);
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
čini mi se da QCompleter klasa ne igra dobro u ovoj ulozi koja meni treba.

kada ću kucati korisnički ID ? kad naletim na flickeru na wow fotku , i odmah s adresnog retka prepišem ID korisnika, pa poželim vidjeti koje slike još ima, bez potrebe da ga dodajem u listu prijatelja ( u terminologiji flikera zapravo - follow ! to nije fejs ). u svakom slučaju, kad kucam ID nepoznatog korisnika auto-complete opcija koju nudi QCompleter mi je potpuno beskorisna

a kad tipkam ID nekoga koga često pratim i želim vidjeti što je nedavno snimio, ne vjerujem da ću zapamtiti njegov ID ?! prije će biti od koristi da kucam njegov nick , pa da mi tražilica ( auto-completer ) vrati ID za poznato ime. mogao bih postaviti model tako da nick postavim u metodi setCompletionColumn a ID povučem iz druge kolone, ali se opet javlja problem što QCompleter prati samo početna slova, a ponekad zapamtim drugi dio nicka ili tako nešto ... ovo je naročito problem kad se traži ID grupe, jer je u nazivu grupa sva sila čudnih znakova na početku stringa, tako da pretraga po principu početnih slova nema smisla

to što mene muči dobro je riješeno na ovom linku,

http://stackoverflow.com/questions/5129211/qcompleter-custom-completion-rules

dodao sam novu klasu LineSearch koja dozvoljava da se filter postavi na bilo koji dio stringa , a ne samo na početak kao kod QCompleter klase. nešto malo sam izmjenio klasu koju je predložio kinez ( link na njegov blog nalazi se u jednom odgovoru sa stackoverflow sajta ). kad korisnik potvrdi izbor iz auto-completera dobije u liniju oba podatka ( id + name ) , tek klikom na gumb Apply obriše se višak (name) te se dobije traženi ID za flickr API metodu search

DODATAK:
poslao sam Bth commit ( jedanaesti) na GitHub. osim spomenute nove LineSearch klase, bitne promjene su u klasama People te Groups, koje kreiraju dijaloge za pretragu po user_ID , odnosno prema group_ID , te pozivaju novu LineSearch klasu umjesto QCompleter klase.
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
poslao sam Cth ( dvanaesti) commit

danas sam konačno skupio dovoljno koncentracije ( i dobre volje) da složim stablo direktorija 'kako bog zapovijeda'
u korijenu se nalazi samo CMakeList.txt , izvorni kod nalazi se u mapi src, slike se nalaze u rsc i tako dalje
unutar src direktorija nalazi se poseban sub-direktorij O1 u kojem se nalazi izvorni kod OAuth klase kako je napisao pipacs @ GitHub

uputa kako napraviti izmjene za CMAKE poznata je već od onog posta gdje sam naveo link na stackoverflow sajt, ali nikako mi se nije dalo pratiti uputu - naprosto sam sve utrpao u isti folder gdje je i CMakeList.txt

izdvajam samo ono što mi se čini bitno, cijeli CMakeList.txt možete pogledati na GitHub

ovdje navodim sve hedere koji nemaju svog CPP 'kompanjona'. moram tako, inače se hederi automatski povuku iz CPP fajlova.

Kod: Označi sve
qt5_wrap_cpp(o1_header
    ${path_o1}/o0abstractstore.h
    ${path_o1}/o0globals.h
    ${path_o1}/o0requestparameter.h
    ${path_o1}/o0simplecrypt.h


zatim tu simboličku adresu dodajemo u ADD_EXECUTABLE, svaki komad smo dodali u listu preko simboličkih imena

Kod: Označi sve
add_executable(oblaci ${oblaci_SOURCES} ${o1_SOURCES} ${o1_header})




ovaj posao nema uticaja na izvršni kod, ali čovjeka veseli kad složi sve u svoju ladicu
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
danas je bilo lijepo otvoriti EXPLORE , opet se tamo našla slika moje supruge , bravo kepice !

slika

ali nije samo to ,
danas je njena slika bila i među prvim rezultatima pretrage kad pozovete flickr API metodu flickr.interestingness.getList
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
pravila, pravila ... u crno me zavila ( tako je pjevao bora čorba )

sad sam našao jednostavno pravilo koje kaže da svaka aplikacija koja 'skida' slike s flikera može ući u prekršaj AKO ne pazi na LICENCU svake slike. to je u redu, nemam prigovora !

nije u redu što je API metoda flickr.photo.search stavila polje LICENSE kao opciju , dakle možemo pretraživati i ono što jednostavno NE SMIJEMO ! i opet prihvačam da je odgovornost na meni, kao autoru aplikacije, da ne činim radnje koje nisu legalne, ali zašto je servis postavljen tako da ja mogu ući u prekršaj i BEZ SVOG ZNANJA ???

izmijenit ću sve pretrage na način da polje license stavim kao GLAVNI uvijet , tako da se ne desi da 'skidam' fotografije koje su 'zabranjene'

DODATAK:

danas sam poslao novi commit u kojem ne dozvoljavam da se skidaju fotografije zaštićene autorskim pravom. u Welcome dijalog ubacio sam ovaj tekst
*** WARNING !
This application can bulk download photos from Flickr.
Take care of license information for every photo you search.
If it is copyrighted , please do not download it.
If photo has CC license, it can be downloaded, nevertheless
respect authors' rights and allways quote original link of photo.

'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
yahoo ima odličnu aplikaciju FLICKR za mobilne uređaje, koja savršeno odrađuje ono što sada želim dodati u svoju aplikaciju - to su obavijesti o aktivnostima na flickr servisu. razniježi me zvuk praporaca koji se jave svaki put kad neko komentira ili na drugi način 'pogleda' sliku moje supruge kepice na flikeru. ono što najviše raduje, te obavijesti idu gotovo u realnom vremenu - nema odgode od 1 sat, kako je to na primjer sa RSS feed ili s obavijestima koje stižu na mail preko postavki na flickr profilu.

danas sam pokušao 'hakirati' mobilnu aplikaciju, ali bez uspjeha :hmm

pronašao sam ovu uputu

https://www.linux.com/learn/installing-android-apps-linux-archon

koja koristi CHROME ekstenziju ARCHON da pokrene android aplikaciju na linux desktopu. evo radi potpune informacije i link na GitHub aplikacije ARCHON:

https://github.com/vladikoff/chromeos-apk

ali kako sam već rekao, nisam uspio pokrenuti Flickr mobilnu aplikaciju na svom desktopu. za sada ostaje jedina opcija - pratiti aktivnosti u ritmu jednog sata , nema druge ! mada mi se čini da tu mora postojati neki 'hack' ... kopam dalje i dublje :kava
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.