Sada je: 06 svi 2024, 16:26.
Teme vezane za KDE grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav,
imam desktop računao za ozbiljan rad. Konfiguracija je i5, GTX960 sa dva UHD (4k) 28" monitora. Trenutno je gore Ubuntu jer radi ajmo reć dobro, ali za desktop računalo je KDE puno bolji izbor, pogotovo zbog HiDPI postavki. Pokušavam izbaciti taj Ubuntu, možda ću preći na novi Mint 18 kad izađe (sa cinnamonom) ali pokušavam složiti KDE.

Za probu sam na isto računalo ali na USB stick, instalirao KDE neon (plasma 5.6.4). Za početak, imam problem sa SDDM (login) jer nakon intalacije nvidia driver-a imam crni ekran. Ako napravim autologin onda se plasma digne ali ćesto brka koji je monitor primarni, pa glavni panel ode na krivi monitor, ali to je zasad druga priča.

Na tom istom hardware-u je Kubuntu 15.10 radio dosta dobro, no kako sam bio znatiželjan, njega sam reinstalirao. Volio bih složiti ovaj KDE Neon a za početak mi treba neki savjet kak dobiti login na SDDM jer sve što sam isprobao i pronašao na net-u nije pomoglo.
Postovi: 86
Postovi: 86
Pridružen/a: 19 tra 2012, 18:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse 13.1
Kad se pojavi crn ekran, možeš li ući u tty4 (npr.) i uraditi:
Kod: Označi sve
sudo kill sddm

Kod: Označi sve
sudo sddm
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
ovak, sa systemctl sddm.service restart (ili kak već ide točno naredba) sam dobio sliku logina, ali nema miša a polje za upis passwd nije u fokusu i ne mogu upisati šifru. Isto tako, mogu reći da bi cca svaki 10 put se čak i pojavio login i mogao sam se logirati, ali to je bila lutrija.

Sad sam, jer mi je bilo dosadno, sve to reinstalirao i instalirao Fedoru 24 beta KDE jer sam našao bolja i detaljnija uputstva za instalaciju nvidia drivera na Fedori. Zasad mi se čini da to radi, imam login a i plasma se ponaša bolje. Ako to zbilja bude radilo, onda znam neke korake koji su potrebni kod instalacije nvidia drivera, koje ovdje nisam napravio jer ih nisam znao.

U svakom slučaju hvala na pomoći, moram sad vidit kak se ta Fedora ponaša, pa ako zbilja radi uvijek kako treba, onda ću valjda znati složiti i taj KDE neon, jer mi je neka Ubuntu base distra ipak draža.
Postovi: 86
Postovi: 86
Pridružen/a: 19 tra 2012, 18:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse 13.1
nakon što sam se uvjerio da Fedora 24 KDE (beta) radi, vratio nazad neon i opet isto. Prema receptu instalacije nvidia driver-a (kao što je na Fedori) nema pomaka na bolje... čini se da svaka Ubuntu based distra s KDE-om ima ovaj problem koji se kod mene manifestira...
Postovi: 86
Postovi: 86
Pridružen/a: 19 tra 2012, 18:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse 13.1
Imam Fedoru24+KDE na Toshibinom laptopu s nVidiom (dual). Sve je ok sa samim prikazom.
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.