Sada je: 12 svi 2024, 19:43.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Imam jedan problem. Imao sam dosad obični Virtualbox 3.1 na Ubuntu-u. Kako sam htio instalirati Guest additions, morao sam skinuti Virtualbox OSE. To sam sve skinuo preko Synaptica. Sada kada želim pokrenuti Virtualbox, javlja mi se ovo:

slika

Pa sad neznam što da radim.
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
moguće da ti je ostao stari settings file u home/mario/.VirtualBox koji nova verzija ne može prepoznati. probaj ga maknuti (ne obrisat, maknut) iz tog foldera, u tom slučaju bi VB trebao kreirati novi.
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Avatar
Postovi: 1388
Postovi: 1388
Pridružen/a: 01 lip 2008, 12:48
Lokacija: Belišće / Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.10
Soul_Sample je napisao/la:moguće da ti je ostao stari settings file u home/mario/.VirtualBox koji nova verzija ne može prepoznati. probaj ga maknuti (ne obrisat, maknut) iz tog foldera, u tom slučaju bi VB trebao kreirati novi.


Hvala! To je riješilo problem.
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
Pošto više ne znam šta da probam od opcija da čačkam, bolje da pitam. Od kad sam otkrio VirtualBox pre jedno 3, 4 godine, nikada ga nisam uspeo normalno koristiti. Šta god uradio, uvek su mi sve Linux distribucije maksimalno usporene. I RAM i procesor i grafika su podešeni da uzimaju dosta resursa, ali uvek se sve vuče. Dok recimo imam jednu instalaciju u VB-u winXP i on radi veoma lepo. Samo Linux distribucije su problem. Ne znam šta sve nisam čačkao po opcijama i uvek isto. Ima li neko savet šta da radim? Ako vam treba još informacija samo pitajte. I da, uvek se isto ponašao na svim distribucijama koje su bile hostovi.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.