Switch to full style
Vijesti, rasprave, pitanja i savjeti o grafičkim okruženjima te upraviteljima prozora.
Odgovori

Re: Kako izgleda vaš desktop

28 srp 2021, 20:30

bertone je napisao/la:Ne znam kaj me danas prehitilo no poželio sam instalirati Ubuntu :-D

slika

... pa evo jedna pikčr nakon malo uređivanja :zen


Namjesti sat. :D

Re: Kako izgleda vaš desktop

28 srp 2021, 21:35

Dobar je sat :-D

slika

... nije dobar ovaj forumski :hihi

Re: Kako izgleda vaš desktop

29 srp 2021, 14:34

Kod frizerke je frizura uvijek najgora. :D

EDIT: Meni je dobar forumski. :bleh

slika

Re: Kako izgleda vaš desktop

29 srp 2021, 15:35

bertone je napisao/la:Ne znam kaj me danas prehitilo no poželio sam instalirati Ubuntu :-D


Ah Bertone. Za koji dan idem na more i rekoh sebi da na ženin laptop(koji ide s nama) napravim dual boot, da ne koristim win10.
I šta napravim, instaliram Kubuntu, ne znam zašto. 10 godina sam na Xubuntu i sad ovaj vrag pface . Same postavke, ovog onog, Bog te mazo, al ajde bit će zanimljivo :hihi

Pozz

Re: Kako izgleda vaš desktop

29 srp 2021, 19:00

domy_os je napisao/la:Kod frizerke je frizura uvijek najgora. :D

Dobra :thmbs-up

NoMaam je napisao/la:Ah Bertone. Za koji dan idem na more i rekoh sebi da na ženin laptop(koji ide s nama) napravim dual boot, da ne koristim win10...

Nemoj nositi sa sobom laptop. Ja sam se vratio prije par dana s mora i namjerno nisam sa sobom ponio laptop, mobitel sam pogledao na 30 sekundi ujutro i navečer samo da vidim imam li propuštenih poziva meni bitnih osoba (nebitnima se ne bi ni javio povratno) i nisam gledao TV (za one poplave u Njemačkoj sam saznao tek po povratku doma)... i znaš što, jedan od boljih godišnjih u zadnjih desetak godina :)

Re: Kako izgleda vaš desktop

29 srp 2021, 20:16

bertone je napisao/la:...i znaš što, jedan od boljih godišnjih u zadnjih desetak godina :)

Isto sam i ja ove godine napravio. Milina. A sad sam i vikendom bez TV-a jer mi je grom negdje u selu lupio i skurio ljudima masu TV-a i ostalih elektrikarija. Škola je to da sad isključujem sve osigurače osim frižidera kad idem doma. BTW, antenski kabel isto preporučam isključiti iz TV-a u slučaju grmljavine.

Re: Kako izgleda vaš desktop

31 srp 2021, 10:30

bertone je napisao/la:Nemoj nositi sa sobom laptop. Ja sam se vratio prije par dana s mora i namjerno nisam sa sobom ponio laptop, mobitel sam pogledao na 30 sekundi ujutro i navečer samo da vidim imam li propuštenih poziva meni bitnih osoba (nebitnima se ne bi ni javio povratno) i nisam gledao TV (za one poplave u Njemačkoj sam saznao tek po povratku doma)... i znaš što, jedan od boljih godišnjih u zadnjih desetak godina :)


Vjerujem da je tako. :thmbs-up

Za svaki slučaj sam "našminkao" :-D ovaj laptopčić s kubuntu. Ako naleti neko nevrijeme :zvizdi .

slika

Baš "diiiivno" koliko ima postavki i obavijesti :hihi

Pozz

Re: Kako izgleda vaš desktop

31 srp 2021, 16:33

Ova verzija Kubuntua (20.04.2 LTS, Plasma 5.18) došla je i meni kao ugodno iznenađenje. Htio sam neku promjenu, razmišljao čak o kupovini novog računala, ali onda sam naišao na članak koji je napisao @Dedoimedo i odlučio sam isprobati ovu verziju distre (pokušavao sam i prošlih godina, ali uvijek bi me nešto odbilo od nje). Ovom prilikom mi se baš svidjela i instalirao sam je kao dual-boot uz postojeći Debian, radno okruženje Mate. Sad se zbilja osjećam kao da sam kupio novo računalo, čudo je Linux!

Osim pripreme zaštitnog snimka cijelog Home foldera na vanjskom disku, nisam poduzeo nikakve zaštitne korake unaprijed, nisam odredio nove particije na disku, niti sam se uopće "miješao" u instalaciju. Cijela instalacija odrađena je potpuno automatski i ispostavilo se da mi ni taj zaštitni snimak nije trebao, sve je izvrsno prošlo (primjera radi, od desetak distri, debianida, odnosno Manjara i drugih iz porodice Archa koje sam uživo isprobavao, jedino je ovaj Kubuntu smjesta prepoznao moj "egzotični" printer HP LaserJet Pro M12a).

Protekao je otada možda jedan mjesec, posložio sam grafiku i neke druge finese po svom ukusu i zasad je sve dobro. Čekam prvu veću nadogradnju, za novu ocjenu distre. U svakom slučaju, čini mi se da zaslužuje veću popularnost, od trenutno 35. mjesta na ljestvici Distrowatch.

Re: Kako izgleda vaš desktop

04 kol 2021, 06:49

rudar je napisao/la:Ova verzija Kubuntua (20.04.2 LTS, Plasma 5.18) došla je i meni kao ugodno iznenađenje..................................
Protekao je otada možda jedan mjesec, posložio sam grafiku i neke druge finese po svom ukusu i zasad je sve dobro. Čekam prvu veću nadogradnju, za novu ocjenu distre. U svakom slučaju, čini mi se da zaslužuje veću popularnost, od trenutno 35. mjesta na ljestvici Distrowatch.

:-D :-D
Zaslužuje veću popularnost. Radi super i imam osječaj da ima potencijala za više. Nije to onaj "stari" KDE koji je glasio kao teže okruženje. Na ovom laptopu ostaje u dual bootu s windowsima. Instalirao sam ga na emmc memoriju od 32 GB. Win10 je na zasebnom ssd disku. Instalacija je prošla super. Očekivano nakon instalacije nije bilo linuxa za bootanje ali par minuta posla u biosu je sve sredilo :-D

Pozz

Re: Kako izgleda vaš desktop

04 kol 2021, 15:14

A tek kada skužite da scaling radi bolje od svih DE-ova, KRunner, KDE Connect i ostatak ekosustava... :)
Odgovori