Sada je: 27 tra 2024, 21:25.
Vijesti, rasprave, pitanja i savjeti o grafičkim okruženjima te upraviteljima prozora.

Moderator/ica: Moderatori/ce

bertone je napisao/la:Znači Disneyland u sobi :-D

Naprotiv, osim ledice na tipki za paljenje/gašenje, nema nikakvih drugih điđa-miđa, pure black i amen aleluja. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6764
Moderator
Postovi: 6764
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Pa kaj nisi napisao da ima RGB điđe?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11351
Site Admin
Postovi: 11351
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Cooleech je napisao/la:... nikakvi (polu)prozirni prozori, RGB điđe-miđe i slično.

Čitati s razumijevanjem, @bertone :-D
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6764
Moderator
Postovi: 6764
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:
Cooleech je napisao/la:... nikakvi (polu)prozirni prozori, RGB điđe-miđe i slično.

Čitati s razumijevanjem, @bertone :-D


To si dodao kasnije... jel?! :zamisljen

A valjda sam krivo pročitao jer sam još u šoku kaj su mi sve nudili i za što su rekli da im najviše ide :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11351
Site Admin
Postovi: 11351
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:To si dodao kasnije... jel?! :zamisljen

A valjda sam krivo pročitao jer sam još u šoku kaj su mi sve nudili i za što su rekli da im najviše ide :-D

Haha, nisam. Odmah je pisalo nikakve điđe-miđe, krivo si pročitao. :-D
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6764
Moderator
Postovi: 6764
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:Mali upgrade:

slika


jedino sto ne volim na plasmi su oni otvoreni windowsi u taskbaru, totalno lose organizirano.
Ja sam si iskompajlirao xfce4-panel samo sa podrskom za tasklist i konfiguirao gtk da na dnu desktopa otvara tasklistove xfce4ovog panela kad god otvorim neki prozor, a ono kdeovo smece sam maknuo. Kad i zadnji prozor ugasim, tasklist na dnu nestane i ostane mi cisti desktop. takodjer radi i za minimize, svi aktivni prozori se minimiziraju u tasklist.

https://postimg.cc/nMNX9y93

https://postimg.cc/Ny0szDry
-xfce-ovi tasklistovi aktivnih prozora na dnu ... puno bolje, preglednije i jednostavnije nego sto je original na plasmi...
inace volim plasmu, dosta je konfigurabilna i dobro izgleda, samo kad bi vratili onaj cube u nju...
bonus je to sto tasklistovi rade za sva 4 workspacea. otvorim par programa u workspaceima i uvijek na dnu desktopa imam listu svih aktivnih windowsa, kliknem na neki i odmah me prebaci u workspace koji mu pripada...
Postovi: 19
Postovi: 19
Pridružen/a: 20 svi 2023, 11:10
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: windows vista
abnetta je napisao/la:jedino sto ne volim na plasmi su oni otvoreni windowsi u taskbaru, totalno lose organizirano.
Ja sam si iskompajlirao xfce4-panel samo sa podrskom za tasklist i konfiguirao gtk da na dnu desktopa otvara tasklistove xfce4ovog panela kad god otvorim neki prozor, a ono kdeovo smece sam maknuo.

Oćeš reć da si napravija istu stvar koju ima i KDE task manager?
slika

slika

slika

abnetta je napisao/la:inace volim plasmu, dosta je konfigurabilna i dobro izgleda, samo kad bi vratili onaj cube u nju

S ovim se slažem. Cube mi je bio zakon.
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6764
Moderator
Postovi: 6764
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
moj kde nema widgete
nema nista osim onog sto mi stvarno treba, morao sam i kde settings kompjlirati na njega da bih mogao promijeniti desktop
ne voilim generican kde, dolazi nakrcat svim i svacim nepotrebnim i to onda zagusuje inter proces desktop komunikacije, desktopbus, g objekte i globalno usporava cijeli desktop.
kde je poprilicno tezak desktop pa je bolje iskompajlirati iz minimala i izbaciti iz njega sve nepotrebno a ostatak optimizirati
ali, opet nije isto, imas tasklist u kde panelu, ne mozes ga izdvojiti i izbaciti na desktop, ili postoji widget i za to ? :-D

ima neki alternative cube za skinuti ali ne valja nista.
bas sam nemadugo razmisljao kako bi ga upario sa comiz cube, mora postojati nacin da kwin prihvati compizov cube. ne zelim zamijeniti kwin sa compizom vec ih nekako upariti. Definitivno cu se s tim pozabaviti

Ima i kwinft replacement za kwin, navodno se s njim moze koristiti cube (vjerojatno koristi stariju cube verziju sa kde 4...) nisam probao, vise mi se svidja ideja upravanja compiza i kde
Postovi: 19
Postovi: 19
Pridružen/a: 20 svi 2023, 11:10
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: windows vista
A moj abnetta.
Znaš kako bi u Dalmaciji rekli za tebe? Prenemagalo. :hihi
Brate mili, ako nešto radi - koristiš. Druga je stvar ako nečeg nema ili ne mo'š napravit. ;-)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6764
Moderator
Postovi: 6764
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Obozavam awesome wm...
U jednom workspace tiling mod, u drugom floating mod, u trecem magnifier,...

https://postimg.cc/6TYqScHZ
https://postimg.cc/rzWgNdg7
https://postimg.cc/k6t4bPNP

Treba ga jos malo srediti, ovo sam brzinski jucer napravio..malo se promijenio syntax u lua od kad sam zadnji puta koristio awesome pa moram sve odpocetka, sejvane konfiguracije mi ne rade, previse syntax errora... Obrisao sam void ali ga jucer ponovo instalirao... izivcirali me developeri ali sta cu kad je kvalitetna distribucija i njen xbps-src mi je vrlo koristan.
Ima jos hyprland, jako ga hvale, isto kao i awesome hybridni windows manager, nazalost nisam probao ali hocu, trebam se prvo rijesiti mutave nvidie

Cooleech je napisao/la:A moj abnetta.
Znaš kako bi u Dalmaciji rekli za tebe? Prenemagalo. :hihi
Brate mili, ako nešto radi - koristiš. Druga je stvar ako nečeg nema ili ne mo'š napravit. ;-)


ah, ne volim ja to.
Ja vise volim uzeti minimal i onda naporaviti sve sto mi treba nego uzeti maksimal pa cistiti sve sto mi netreba - jer potonje je nezdravo i nefunkcionalno.
u konkretnom slucaju, radje ja sebi napravim tasklist nego da kompajliram kde sa widgetima. Dobro si me opisao, prenemagalo, svaka dlaka mi smeta . Volim svoj linux odrzavati savrsenim. Evo npr ovaj Void, ima oko 600 instaliranih paketa - pola od toga su developerske aplikacije. To je odlican minimlani sustav. Ali opet nije savrsen, i dalje je to bloutan sustav gdje su aplikacije iskopmajlirane sa svakakvim podrskama koje na kraju rade u mojoj memoriji i deoptimiziraju je, a ne trebaju mi... Eto malo mi je custom kernel pomogao da se rijesim te deoptimizacije pa je prihvatljivo ali kazem, opet nije savrseno.
Postovi: 19
Postovi: 19
Pridružen/a: 20 svi 2023, 11:10
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: windows vista

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.