Sada je: 28 ožu 2024, 22:10.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Bok svima.
Dakle, na moje gurkanje prijatelj je prije par dana prešao na Mint 14 Cinnamon.
Obuzelo ga odmah na prvu, ali ima problem sa spajanjem na net.
Pošto imam zericu više Linux iskustva od njega pokušao sam mu riješiti taj problem, međutim - zapelo je, situacija je meni nerješiva pa bih zamolio za pomoć.
Pregledao sam po forumu slične teme, pokušao nešto od toga primjeniti, ali nije dalo rezultata.
Na kraju sam preko Wine-a instalirao originalni T-Mobile Internet Manager, ali ni to ne pomaže.
Mint ga prepoznaje, upišem konfiguracijske postavke, krene spajanje, ali odmah i prekine.

Pokušat ću sa par slika dočarati situaciju:

slika

slika

slika

slika

Bit ću jako zahvalan svakom 'ko mi da bar neke smjernice gdje bi mogao biti problem.
Avatar
Postovi: 17
Postovi: 17
Pridružen/a: 06 vel 2013, 17:31
Lokacija: Koprivnica
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 14 - Cinnamon
probaj izbrisati tu konekciju, isključiš USB stick za net, napraviš novu broadband konekciju, spojiš, pričekaš koju minutu, ako se ne spoji automatski klikneš na konekciju da se spoji i više ništa ne diraš, moj frend kojemu sam nedavno instalirao LMDE je isto tako imao problem, napravi konekciju i sve, spoji se i čim klikneš na konekciju dok je spojen, odspoji se i više se ne može spojiti dok to sve ne napravi

edit: mislim da PIN nije potrebno upisivati
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
PunkBastard je napisao/la:probaj izbrisati tu konekciju, isključiš USB stick za net, napraviš novu broadband konekciju, spojiš, pričekaš koju minutu, ako se ne spoji automatski klikneš na konekciju da se spoji i više ništa ne diraš, moj frend kojemu sam nedavno instalirao LMDE je isto tako imao problem, napravi konekciju i sve, spoji se i čim klikneš na konekciju dok je spojen, odspoji se i više se ne može spojiti dok to sve ne napravi

edit: mislim da PIN nije potrebno upisivati


OK probat ću pa javim ishod.
Avatar
Postovi: 17
Postovi: 17
Pridružen/a: 06 vel 2013, 17:31
Lokacija: Koprivnica
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 14 - Cinnamon
Na žalost sve je potpuno isto - stalno pokušava i ponovno prekida. Tako blizu, a tako daleko :(
Avatar
Postovi: 17
Postovi: 17
Pridružen/a: 06 vel 2013, 17:31
Lokacija: Koprivnica
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 14 - Cinnamon
A sto kaze dmesg ?
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Suko je napisao/la:A sto kaze dmesg ?


Molim te pojasni jer još nisam dogural do te faze :)
Avatar
Postovi: 17
Postovi: 17
Pridružen/a: 06 vel 2013, 17:31
Lokacija: Koprivnica
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 14 - Cinnamon
sad gledam malo bolje te slike i nije mi jasno zašto ima i wireless T-Mobile (carnet) i broadband T-Mobile (carnet), ako je stick pretpostavljam da treba biti samo taj broadband kojega nakon što napraviš on sâm prepozna i spoji se ili se spojiš preko toga
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Svarog je napisao/la:
Suko je napisao/la:A sto kaze dmesg ?


Molim te pojasni jer još nisam dogural do te faze :)

Sori, zanemari. Tek sad vidim na gore slikama da vam je problem s postavljanjem Carneta a da je uređaj ispravno prepoznat.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
to i ja gledam na drugoj slici, on se vjerojatno pokušava spojiti preko te broadband konekcije što je napravio a on mu sâm nađe
edit: opiši sve što se dogodi kada obrišeš carnet broadband konekciju, i dok je tako "čisto" uključiš USB bez diranja ičega u postavkama mreže (zanima me zbog tog T-Mobile HR)
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
slagao sam si to prosli tjedan i postupak je ovakav:

instaliraj usb_modemswitch
pazi da ti je usb ustekan kad bootas linux jer ti ga inace ne zeli prebaciti u router oblik rada ili kako se to vec zove :) (barem meni ne zeli makar sam ga probao rucno i nista)
instaliraj ovo: http://frontlinesms.ning.com/forum/atta ... le%3A51370
na pocetku ce ti biti na spanjolskom ali postoji izbornik na engl.
kad instaliras, pogle di si ga instalirao i pokreni, napravi profil i spoji se :)

apn: carnet.apn
username i password imas od faksa a pazi da ti authentication protocol bude pap i samo pap.
broj za zvanje je *99#

Kad to slozis, sve ce ti raditi bez problema ako ti linux bude bootan sa usbom ustekanim (ako ga slozis bez toga super :)

Inace, sa lsusb provjeris u kojem ti je modu rada usb.
Avatar
Postovi: 664
Postovi: 664
Pridružen/a: 11 tra 2010, 16:35
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
OS: Arch

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.