Sada je: 16 tra 2024, 06:54.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

mozda oni ne misle da po povlasenoj cijeni treba prodavati puni komplet vec subvencioniraju pristup skolarcima koji nemaju love za nesto bolje, istovremeno otezavajuci zlouptrebu ideje ;)
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Pa školarcima internet plaćaju roditelji. Otkud meni Carnet (nisam ni školarac, a ni profesor)? Znači, trebao bih imati Carnet za kćer, a za nas roditelje Iskon? Inače je zloupotreba. Mislim, znam da je takva politika, ali kažem da je blesava. Trebali bi to jednostavno nekako drugačije riješiti, a ne ograničavati na ovaj način. Recimo, ako imaš školsko dijete, dobijete kao kućanstvo pristup Carnetu bez ovih gluposti s routerima.

matej i ostali koji imate problema, rješenja postoje, jednostavna su, ponovljena su mnogo puta. I treba još jednom naglasiti da nije problem u Iskonu i ostalim providerima, pa njih ne treba ni prozivati. Oni moraju poštivati blesavu politiku koja u ovom slučaju nije njihova.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
radi se o tome da internet kosta neke novce, a carnet daje neku osnovnu inacicu pristupa ljudima kojima ne treba bolje ili si ne mogu priustiti bolje, po cijeni manjoj od trzisne koju dijele sa providerima.
razliku netko placa, mi iz poreza.

meni je ideja dobra, socijalna je s jedne strane (mozda i ti roditelji nisu bas u nekoj lovici), a i ne mogu si zamisliti da netko radi akademski rad na tabletu u tramvaju ili na wcu. :)
tko zeli i moze si prustiti luksuzniju vezu neka si kupi komercijalni paket, ili ako si ne moze priustiti, neka korisiti ono sto moze ili nauci kako od linuxa napraviti router. :)
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Puno stranica sam na forumu pročitao, ljudim je pomoglo a meni neće pa neće.
Korištenje naredbu pppoe-setup mi je smrdalo postavke dns-a pa se više nije htio spojiti nikako niti na jednu mrežu (što je jedan korisnik i upozorio)
i to sam jedva ispravio s nekom naredbom tipa "restart resolver" ili tako nekako.

Rješenje je na stranici: http://wiki.open.hr/wiki/Pppoe_preko_wireless-a
Ključan dio za mene je bio dodati redak replacedefaultroute u /etc/ppp/pears/dsl-provider
Avatar
Postovi: 27
Postovi: 27
Pridružen/a: 28 svi 2013, 22:25
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Mint 14 Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.