Sada je: 16 tra 2024, 21:04.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ubuduce, ako za nesto neznas sta je reci, umjesto da pogadas i da svi gubimo vrijeme s time.
Odgovorit cu ti samo zato sto cu predpostavit da nisi neki racunalni entuzijast i da te jednostavno ne zanima kako stvari rade.
Ip adresa od racunala u lokalnoj mrezi ti je 192.168.1.11, to stavi za ip adresu pa javi ako i dalje neide.

EDIT(zaboravih):
Inace ti to sve pise na wiki stranicama koje sam ti preporucio da procitas. Tj koncepti potrebni za razumjevanje ovog svega su objasnjeni tamo.
Postovi: 290
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 ožu 2012, 20:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Netko je napisao/la:Ubuduce, ako za nesto neznas sta je reci, umjesto da pogadas i da svi gubimo vrijeme s time.
Odgovorit cu ti samo zato sto cu predpostavit da nisi neki racunalni entuzijast i da te jednostavno ne zanima kako stvari rade.
Ip adresa od racunala u lokalnoj mrezi ti je 192.168.1.11, to stavi za ip adresu pa javi ako i dalje neide.

Kužim se ja u kompove,samo nisam gledo u terminalu,samo sam ošo na whats my ip. :oops
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Zato i kazem. To ti nije ip adresa u internalnoj/lokalnoj mrezi. Updateao sam gornji post ako slucajno nisi vidio. Ugl. pogledaj one dvije wiki stranice ako te zanima zasto stavljas ip adresu racunala u lokalnoj mrezi(192.168.1.11) umjesto vanjske ip adrese(kakva vec bila)...
Inace jel radi sad?
Postovi: 290
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 ožu 2012, 20:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Netko je napisao/la:Zato i kazem. To ti nije ip adresa u internalnoj/lokalnoj mrezi. Updateao sam gornji post ako slucajno nisi vidio. Ugl. pogledaj one dvije wiki stranice ako te zanima zasto stavljas ip adresu racunala u lokalnoj mrezi(192.168.1.11) umjesto vanjske ip adrese(kakva vec bila)...
Inace jel radi sad?

radi,hvala dečki ::bravo
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Super.

Cisto da jos napomenem:
Bespotrijebno je dodavat VPN layer u ovako jednostavnim slucajevima...
Postovi: 290
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 ožu 2012, 20:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.