Sada je: 20 tra 2024, 07:02.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Poštovana ekipo, pošto idem radit u pripizdin*, a volija bi tamo imat net, pa eto, preporučite nešto...šta vam je radilo out-of-box, šta nije nikako, šta uz sitne terminalske zahvate...
unaprijed hvala ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
I mene ovo zanima, isto iz poslovnih razloga.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
meni vip radi sa onim betavine softwarerom.
istina nakon jednog updateda gdje se promijenilo ono sto paketi provideaju sam morao kreirati jedan dummy paket, ali vec sam ga zakacio na net i stavio link u debian podforum, pa ako netko naidje na slican problem, moze ga samo skinuti i instalirati.

mozda za novije verzije betavinea radi i bez toga, nisam probao.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Pa trebaš vidjeti što uopće ima signala u tom kutku svijeta gdje ćeš boraviti.
Navodno Huaweiovi modemi dosta dobro rade s Linuxom, ali prije nabavljanja provjeri da ne nabaviš model koji baš ne radi.
T-scum imam i nikako ne preporučujem.
SIgnal je očajan, brzina prejadna, a usluga skupa.
Iako, ako si negdje Bogu iza nogu, vjerojatno je da će jedino oni i VIP imati signala.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Tele 2 nemoj uzimati, jer oni imaju jako slabu pokrivenost. Mislim da njihov internet možeš koristiti samo u većim gradovima.

Što se tiče uređaja, mislim da će ti raditi svaki Huawei. A mislim također da i Vip i T-Mobile nude uglavnom Huawei.

Evo uređaji iz T-Mobile-a:

http://www.t-mobile.hr/2/20-30-02-00-00.asp

A evo Vipovi uređaji:

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatn ... s-podataka

Taj bijeli stick iz Vipa bi ti trebao raditi, jer kod mene radi i na Gnome-u (NM), i na KDE-u (Betavine softver), uz manja podešavanja. Za ove iz T-mobilea neznam.

Što se tiče signala, evo ti karte pokrivenosti:

T-Mobile:

http://www.t-mobile.hr/2/20-20-60-00-00.asp

Vip:

http://www.vipnet.hr/korisnicki-centar/ ... krivenosti

E sad, imao sam iskustva s T-Mobile internetom, i mogu ti reći da je dosta sporiji nego Vipov. Bez obzira što kaže karta pokrivenosti, T-Mobile internet je očajan. Često pada brzina na 0 kbps, i nemožeš ju dići nikako, a piše da je signal pun, i mreža HSDPA. Pa moraš odspojiti pa ponovno spojiti da bi radilo kako treba. Dok na Vipu nemam nikakvih problema već godinu dana koliko ga koristim. Čak mi je ovo ljeto u nekim zabačenijim mjestima, radio OK, uz EDGE.

Tako da definitivno preporučujem Vip. Čak na Vipu možeš uzeti i mobilni hotspot:

http://www.bug.hr/molex/huawei-e5830s/95111.aspx
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
Hugo, legenda si! :bravo
Najvjerojatnije ću si uzet nešto od Vip-a, pokrivenost u Vrgorcu mi se čini odlična :)
Hvala svima, a Hugo, ti si bog ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Shicy je napisao/la:Hugo, legenda si! :bravo
Najvjerojatnije ću si uzet nešto od Vip-a, pokrivenost u Vrgorcu mi se čini odlična :)
Hvala svima, a Hugo, ti si bog ;)


I drugi put. :mrgreen:
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
Moj glas za Vip također, ovaj bijeli sapuncek s linka radi na gnome-u out-of-the-box, samo mislim trebalo APN na data.vip.hr promijeniti, stari je bio u listi. Cak te niti za PIN ne pita, samo ustekas i vozi...
Postovi: 2
Postovi: 2
Pridružen/a: 02 ruj 2010, 19:51
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
darkmares je napisao/la:Moj glas za Vip također, ovaj bijeli sapuncek s linka radi na gnome-u out-of-the-box, samo mislim trebalo APN na data.vip.hr promijeniti, stari je bio u listi. Cak te niti za PIN ne pita, samo ustekas i vozi...



Što se tiče PIN-a, ja sam ga isključio, jer meni nije htio raditi uz PIN.
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
Mobitel kao modem i VIP pretplata. Na svim Linux distribucijama koje sam imao prilike probati to je radilo bez problema, samo treba upisati podatke o ISP-u i APN.
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.