Sada je: 19 tra 2024, 04:21.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ej, meni se upravo javio jedan lik koji nudi besplatni hosting, pa ako ti treba javi se na PM.
Avatar
Postovi: 683
Postovi: 683
Pridružen/a: 14 vel 2008, 22:42
Lokacija: Pula
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint (cinnamon)
Gogy je napisao/la:Ej, meni se upravo javio jedan lik koji nudi besplatni hosting, pa ako ti treba javi se na PM.


Što nudi?
Avatar
jjj
Postovi: 1451
Postovi: 1451
Pridružen/a: 04 lip 2009, 00:46
Lokacija: Classyfied
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Nepu Yvahk
jjj je napisao/la:
Gogy je napisao/la:Ej, meni se upravo javio jedan lik koji nudi besplatni hosting, pa ako ti treba javi se na PM.


Što nudi?


Nisam ga ispitivo, reko mi je samo da nudi sve što ima plaćeni web hosting jer su novi u tom poslu pa moraju privuć ljude sa ponudom besplatnog hostinga. Budući da meni ne treba, nisam se previše raspitivo o detaljima.
Avatar
Postovi: 683
Postovi: 683
Pridružen/a: 14 vel 2008, 22:42
Lokacija: Pula
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint (cinnamon)
Eh ovako mene zanima kako da s stranice maknem SUBSCRIBE pordučije. To je došlo uz temu ali nezznam gdje da to uredim. Što da maknem u editoru :?
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Avatar
Postovi: 702
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet
Mislim da ovaj dio moraš maknit id sidebara:
Kod: Označi sve
<h2>SUBSCRIBE</h2>
                            <p>Custom contet area (You decide what you want here). To replace this text, go to "Widgets" page and start adding your own widgets to the "Top Custom Widget".</p>
                            <p>The top right corner is an effective spot to place your subscription forms, banner, or just about any action hat you desire users to take. </p>
                            <p><input type="text" class="textfield" name="name" value="Name" onfocus="clearDefault(this)" onblur="restoreDefault(this)" /><br /><input type="text" class="textfield" name="email" value="Primary email" onfocus="clearDefault(this)" onblur="restoreDefault(this)" /></p>
                            <p style="text-align:right"><input type="image" id="opt_submit" name="submit" value="Submit" src="http://www.vuksamotnjak.host56.com/wp-content/themes/edegree/images/btn-signup.png" /></p>
Avatar
Postovi: 683
Postovi: 683
Pridružen/a: 14 vel 2008, 22:42
Lokacija: Pula
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint (cinnamon)
Nezznam kako sejvati tu promjenu :?: ima ko ideju :) Ovo je sve već polako nevezano uz linux tako da se isprićavam ako spamam. Hvala svima na odgovorima
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Avatar
Postovi: 702
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet
Ako si još uvijek u potrazi za hostom, isprobaj bplaced
to north, to north there lay the land of dread, dungorthin, where all ways were dead
in hills, in hills of shadow bleak and cold, beyond was deadly nightshade's hold
Avatar
Postovi: 47
Postovi: 47
Pridružen/a: 21 srp 2009, 22:55
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: sid
itreius je napisao/la:Ako si još uvijek u potrazi za hostom, isprobaj bplaced


Koja je caka u ovome. Ovo sliči kao nešto jako ljepo i dobro. Koliko je kvalitetno? Jel ti to koristiš?
Ovo mi je nekako bolje od 000webhost. Unlimited bandwidth & no file size limits . 2 GB (više od ovoga što sada koristim)

I samo da još nešto pitam. Značin sada mi je stranica www.vuksamotnjak.tk ali kada neko dođe na tu ne broji mi posijete. tj nemam statistiku jer se stranica preusmjerava (imam statistiku posijeta, ali ne i odaklem su došli, a primjetio sam da se to događa kada neko direktno ide preko .tk stranice) Kako riješiti taj problem?
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Avatar
Postovi: 702
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet
Pa, host je 'bolji' ako želiš jednostavnost te ako ti nije potreban control panel. Unlimited bandwidth nije doslovno unlimited, već dobivaš 2Mbit/s konstantno po svakom posjetitelju (svaki IP koji pristupa tvom sajtu može downloadati brzinom 2Mbit/s). Osobno nisam imao problema (doduše, ne koristim ga za ništa bitno, već za neredovito uploadanje fajlova i shareanje config fajlova).

Što se tiče statistike posjeta, tog nema na bplacedu (pretpostavljam da 000webhost to ima putem control panela)?
Problem sa .tk domenom (besplatnom) jest što je ona ili redirect (dakle kada pristupaš random.tk, bivaš redirectan na adresu koju želiš) ili frame (url u address baru uvijek ostaje prikriven kao random.tk). Ako želiš besplatnu domenu koja ne stvara takve probleme, evo dvije opcije

http://www.co.cc/ (radi kao 'prava' domena, dobiješ naziv.co.cc)
http://freedns.afraid.org/ (gotovo bezbroj dostupnih domena, npr. naziv.bot.nu, naziv.uk.to, itd.)

Evo prikaz kako to izgleda u FreeDNSovom izborniku (dakle, izbor domena/poddomena)

slika
to north, to north there lay the land of dread, dungorthin, where all ways were dead
in hills, in hills of shadow bleak and cold, beyond was deadly nightshade's hold
Avatar
Postovi: 47
Postovi: 47
Pridružen/a: 21 srp 2009, 22:55
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: sid
Koliko vidim imam najbolji mogući hosting (za sada), nema savršenih ali na papiru je odličan. bplaced jednostavno neznam kako koristiti. Gdje da ja tu stavim stranicu nije mi jasno :?

Što se domena tiće http://freedns.afraid.org/ nije loš, ali .tk za sada ostaje.
Mene zanima što to znaći DNS service. Tu opciju imam na postavkama za .tk domenu :?:
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Avatar
Postovi: 702
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.