Sada je: 16 tra 2024, 18:34.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozz svima.. Mreza je sredena dignuta je samba+swat te cups sve je to na Debianu..Uglavnom u cups sam sredio sve i sve je sredeno i u sambi jedino sad trebam dodat usera da bi mogao iz win. addat printer.. Pa vidio sam na netu za addanje usera samo preko terminala ali koliko sam vidio (skuzio) trebao bi to ja direktno iz sambe napravit? Pa ako mozete reci je li to to gdje treba dodat novog usera ->
http://www.imagesforme.com/show.php/663 ... itled1.JPG
Jer kad pokusam dole pod "Client/Server password manager" dodat ili kad kliknem "Add new user" dobijem ovo ispod (Must specify \"New, and Re-typed Passwords\") !? Pa ako ko moze objasnit novi sam u tome pa ne kuzim.. PS.Sry na poduzem postu :)
Avatar
Postovi: 2
Postovi: 2
Pridružen/a: 26 srp 2009, 18:22
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Debian
pretpostavljam da su postavke za novog clineta u ovom donjem dijelu, nisam to nikad radio sa grafikom.

anyway, uvijek to mozes napraviti u terminalu sa smbpasswd -a username.

da bi to radilo, pretpostavka je da tog istog usera imas kreiranog kao linux usera i da imas kreiran file /etc/samba/smbpasswd u koji se zapisuju postavke za samo sambu.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Kad smo već kod Sambe...

Ima li ovdje itko Fedoru 11, a da mu Samba radi? Zasad sam samo srel Fedoraše kojima ne radi...
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.