Sada je: 29 srp 2021, 16:29.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

DoDo je napisao/la:
pinco je napisao/la:Sad san na poslu, dobro si me podsjetija na to kako se izvodi transmission, možda san u skriptu za pokretanja deamona stavija sudo isprid..........., pogledaću kad dođen doma,
Šta se transmissona tiće meni radi OK, bilo mi je bitno da radi priko weba, na serveru, zato san odabra njega, možda to mogu i drugi neznan, nisan gleda......

U međuvremenu sam vidio tu njegovu web server podršku - jako zgodan feature koji vuze nema. No on tada nužno mora raditi pod rootom - jer samo root ima pravo podići server na portovima manjim od 1024 (a web server je na 80).

A ako si stavil da se daemon podiže prilikom paljenja sustava (/etc/init.d skripta), onda čak nisi ni moral staviti sudo - te skripte se ionako izvršavaju kao root.

Sad po meni, stvar možeš riješiti tako da natjeraš transimission da se vrti pod userom (ali tada zaboravi na port 80, probaj 8080 (ili 9091, što je defaultno za transmission)), no tada moraš napraviti pametnu /etc/init.d skriptu (pokreći sa 'su tvojusername -c "skripta_koja_pokreće_transmission_daemon"') koja će ti pokrenuti daemon pod tvojim imenom, iako ga pokreće root.

Također možeš stvar ostaviti tako pa onda napraviti neku skripticu koja ti chmod-a/chown-a sve fajlove u tvom download-folderu prije nego kaj ga otvoriš. It's your choice.

Pokušaću to šta predlažeš, hvala na pomoći, još da ovo rješin pa san sve šta mi triba natira da radi OK....
Transmission kod mene se otvara na port 9091, ovo sa skripton -c ću napravit, nadan se da će onda proradit, javljan rezultat većeras, od sutra iman flat, hihihiihi, server će vrtit 24/7 vrime je da se testira ubuntu server :lol:
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Uspija san sa sudo -u korisnik skripta
Ovo je ustvari dodano u webminu..........

#!/bin/sh

case "$1" in
'start')
sudo -u pinco transmission-daemon -p 9091 -T -a 192.168.1.*
;;
'stop')
;;
*)
echo "Usage: $0 { start | stop }"
;;
esac
exit 0
pinco je napisao/la:
Kod: Označi sve
#!/bin/sh

case "$1" in
'start')
   ;;
'stop')
   ;;
*)
   ;;
esac
exit 0

Pitanje: zašto ti "stop" ništa ne radi? Zar ne bi bilo logično da izvede nešto tipa "killall transmission-daemon"?
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
DoDo je napisao/la:
pinco je napisao/la:
Kod: Označi sve
#!/bin/sh

case "$1" in
'start')
   ;;
'stop')
   ;;
*)
   ;;
esac
exit 0

Pitanje: zašto ti "stop" ništa ne radi? Zar ne bi bilo logično da izvede nešto tipa "killall transmission-daemon"?

Zato šta nisan zna šta upisat, bilo mi bitno samo da se upali kava
Znaći isprid stavit killall, OK hvala, svaki dan jedno novo saznanje....

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.