Switch to full style
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost
Odgovori

ban na forumu linux mint

17 ruj 2017, 16:09

Često svraćam na forum linux mint,a danas me dočeka ovakva poruka:
You have been banned from this board until Sat Oct 14, 2017 4:41 am.
Please contact the Board Administrator for more information.
Reason given for ban: Spam
A ban has been issued on your IP address. :sokiran
Još ih nisam kontaktirao,nisam član tog foruma,samo čitam postove,nemam uopće pojma o ovome niti ja koga spamam.Zna li netko kako je došlo/može doći do ovoga?Da li mi je npr. imejl račun kompromitiran ili šta?

Re: ban na forumu linux mint

17 ruj 2017, 16:51

a odakle da mi znamo ako ti ne znaš?

(no budući da ti je banan ip, vjerojatno je neki spam bio s tvoje mreže, a ip s kojeg je stizao je sad dodijeljen tebi. resetiraj ruter i trebao bi moći pristupiti tom forumu :))

Re: ban na forumu linux mint

17 ruj 2017, 16:59

Pa možda je netko imao sličnu situaciju?Dakle ponavljam,ne spamam niti sam to ikad radio.
Još mali ispravak:forumu pristupam preko trake zabilješki a adresa je ova:http://forums.linuxmint.com/index.php.Međutim ako stavim adresu :http://forums.linuxmint.com ili idem na forum preko tražilice to se ne događa.
Mene zanima ustv. da li mi je npr. imejl kompromitiran tj. kako netko koristi moj IP. :hmm

Re: ban na forumu linux mint

17 ruj 2017, 17:05

Pardon Iweb nisam vidio donji dio poruke;no kako je poslan spam s moje mreže i kako ću resetirati ruter?

Re: ban na forumu linux mint

17 ruj 2017, 17:06

barbaivo je napisao/la:Mene zanima ustv. da li mi je npr. imejl kompromitiran tj. kako netko koristi moj IP. :hmm

Ako koristiš ADSL, onda se IP adresa mijenja automatski svaka 24 sata (i pri svakom restartu). Možda je onaj tko je imao tu adresu prije tebe sa zaraženim Windows spambotom pristupao toj stranici pa je IP označen za ban. Samo isključi pa uključi ruter i dobit ćeš novu IP adresu.

Re: ban na forumu linux mint

17 ruj 2017, 17:08

Ozbiljno?

Re: ban na forumu linux mint

17 ruj 2017, 18:33

Evo sad mogu normalno ući :hmm ,a IP adresa ostala ista,ko zna što će biti dalje,skroz ludo.Inače fala svima na objašnjenjima.

Re: ban na forumu linux mint

17 ruj 2017, 18:41

Ako si restartao ruter, tvoja lokalna IP adresa je ostala ista ali nije ostala ista ona koju ima tvoj ruter. ;)

Re: ban na forumu linux mint

17 ruj 2017, 18:50

Da,jesam :-D

Re: ban na forumu linux mint

17 ruj 2017, 19:38

Zato je glupo vezati BAN za IP i mislio sam da nitko to više ne radi, ali izgleda da radi pface
Odgovori