Sada je: 29 ožu 2024, 05:37.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

tražim server koji može biti end-point za FLICKR push feed

našao sam jedan sample na ovom GitHub sajtu:

https://github.com/mncaudill/flickr-conduit

koji pokreće JavaScript i ne može raditi na shared-host. ovdje ima još jedan projekt

https://github.com/RandomEtc/flickr-conduit-back

koji JavaScript pokrene na Heroku cloud , a PHP može biti na shared-host. imam pristup nekim domenama na shared-host, dakle fali mi samo ovaj dio za JavaScript. pretpostavljam da mi je Cloud varijanta jeftinija od VPS servera, stoga molim preporuku:

koji Cloud koristite ? koje su cijene ?
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
iweb je napisao/la:preporučam VPS hosting kod sebe :D Kreće od najmanjeg troznamenkastog broja kuna mjesečno uz najosnovniji management. Uptime je uglavnom 100%.

Nadalje, DigitalOcean također ima odličan VPS hosting za $5 mjesečno, također uz uptime 100%.


ivane , jel ovih 100 kn donja granica ? postoji li mogućnost da me 'uguraš' u paket s nekim kolegom pa da dijelimo trošak ? ili nešto slično ?
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
kepica je napisao/la:
iweb je napisao/la:preporučam VPS hosting kod sebe :D Kreće od najmanjeg troznamenkastog broja kuna mjesečno uz najosnovniji management. Uptime je uglavnom 100%.

Nadalje, DigitalOcean također ima odličan VPS hosting za $5 mjesečno, također uz uptime 100%.


ivane , jel ovih 100 kn donja granica ? postoji li mogućnost da me 'uguraš' u paket s nekim kolegom pa da dijelimo trošak ? ili nešto slično ?


Kakav crni Ivan, ja sam iweb :D

Za VPS 100 kuna je donja granica (budući da se radi o virtualnom privatnom serveru s 20 GB prostora :D), no za shared hosting se možemo dogovoriti :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
kakav crni ivan , ti si {REDACTED} - oprosti !
ovih 100 kn je zaista poštena ponuda, ali trenutno se još uvijek važem.

mogu si priuštiti taj trošak, ali me više muči odluka što želim s ovom aplikacijom i da li se trebam upuštati u taj posao. krene kao razonoda i završi s većom obavezom nego što bi želio.

---
SHRIKE: bez pravih imena molim vas.


DODATAK:

shrike, si šefe !
a jesi primjetio da mu je pravo ime u potpisu ?
Zadnja izmjena: kepica; 21 sij 2017, 15:39; ukupno mijenjano 1 put/a.
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
kepica je napisao/la:...završi s većom obavezom nego što bi želio.

Ovo mi je poznato, tako i ja često upadnem u bunar bez dna. Ne što ne bi želio, nego ne stignem jednostavno.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
ne moraš se previše vagati jer možeš otkazati u bilo kojem trenutku bez ikakvih naknadi ili kazni (odnosno, nisi pod ugovornom obvezom biti kod nas :))
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:ne moraš se previše vagati jer možeš otkazati u bilo kojem trenutku bez ikakvih naknadi ili kazni (odnosno, nisi pod ugovornom obvezom biti kod nas :))


izuzetno važan detalj koji sam zaboravio pitati, ajmo dakle odmah razjasniti - usluga se ugovara za jedan mjesec ???
odustanem kad god želim ?

još nešto - na Heroku Cloud dobijem automatski domenu tipa: kepica-herokuapp.com
bez administracije, bez pitanja da li sam pravna ili fizička osoba ... bla-bla !

kako stojim s time na tvom VPS serveru ?
ko se pobrine za registraciju domene ?
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
da, a ako odlučiš ugasiti server usred mjeseca, cijena se naplaćuje proporcionalno broju dana u mjesecu koje si koristio server.

kod nas po defaultu ne dobiješ domenu (primarno zato što ljudi uglavnom koriste neku svoju, a domene su općenito jako jako jeftine), ali ako ti treba, može se nešto srediti pa primjerice da ti mi damo neku poddomenu (primjerice, x.heartfilledhosted.net) i sl.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.