Sada je: 29 ožu 2024, 06:43.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav ekipa! :) Dakle stvar stoji ovako.. Vec par dana gledam koji vpn uzeti, al ne mogu se odluciti nikako! Svi se velicaju, kazu bez logova, najbrzi, bla bla.. Vecinu reviewa sto sam procitao, na kraju mi se cine kao reklamni.. :D

Pomoc molim! Ima ko kakva iskustva i preporuke? Trazim OpenVPN i brzinu koja ce biti barem blizu moje 50/10 veze, naravno i da je no log te da mu serveri nisu u americi ili imaju veze sa njom ili nekom takvom zemljom sto ima cudne zakone.. :D
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
https://thatoneprivacysite.net/vpn-comparison-chart/

Ovdje imaš veliku usporedbu VPNova tak ga baš me zanima koji od svih njih ti paše :)
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Avatar
Postovi: 702
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet
Nije loš cryptostorm i ima inovativnu tehniku kako zaobići identifikaciju - tokeni za pristup mreži su kao "prepaid" bonovi i mogu se kupiti kod raznih internetskih trgovina i time se razbija povezivanje imena kupaca s tokenom i u konačnici s logovima. Tokeni se mogu kupiti i kriptovalutama čime je još teže utvrditi tko je tko iza VPN-a. S tehničke strane radi se o klasičnom OpenVPN-u gdje se umjesto korisničkoga imena i passworda upisuje hash tokena, stoga ne bi trebalo biti problema s kompatibilnošću. Što se tiče brzine - 50/10 je po mom iskustvu nemoguće postići s bilo kojim popularnijim i cijenom-razumljivim VPN providerom, pa tako ni s Cryptostormom.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Eh.. Dugo se niko nije javio pa sam jucer na preporuku poznanika koji su u Nizozemskoj i Svedskoj uzeo AzireVPN ... No dobro, lako se promijeni i proba nesto drugo po isteku roka.. Ugl. zadovoljan sam brzinom, a koliko sam provjeravao za sad nisam imao ni DNS ni IP leakova.. Platio sam sve fino jednokratnom anonimnom prepaid karticom i nikako nije povezan samnom, pa cak ni mailom..

slika
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
NordVPN
- Access over 1000 Servers Worldwide
- No Logs Policy
- Connect 6 Devices At The Same Time
- Ultra-fast Servers For Video Streaming
- Onion Over VPN
- Double Encryption
- Sjedište u Panama City, Panama

https://nordvpn.com

LP b4sh :kava
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian
Iskreno, svoj. Čitao sam iskraživanje i preko 95% VPN servisa na Androidu krade podatke od korisnika. Ako vam treba VPN, unajmite neki jeftini VPS za nekoliko dolara (ima ih gro za ~5$) i vrtite svoj sustav. Stvar je jeftina, jednostavna i imate garanciju da vam nitko ne krade podatke. Također držite na umu: ako ne plaćate uslugu, vi ste usluga.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Od neki dan vrti na Raspberry pi PIVPN pored NordVPN-a mogu reci super stvar :thmb-up , privatne stvari ostaju privatne stvari jer sam i ja procito clanak pa sam se odlucio za svoj VPN

Postao/la shrike » 17 kol 2017, 13:01
Iskreno, svoj. Čitao sam iskraživanje i preko 95% VPN servisa na Androidu krade podatke od korisnika. Ako vam treba VPN, unajmite neki jeftini VPS za nekoliko dolara (ima ih gro za ~5$) i vrtite svoj sustav. Stvar je jeftina, jednostavna i imate garanciju da vam nitko ne krade podatke. Također držite na umu: ako ne plaćate uslugu, vi ste usluga.


slika
http://www.pivpn.io/

LP b4sh :kava
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian
Wow, ovo mrzim. Znači, sajt radi instalaciju ovako:
Kod: Označi sve
curl -L https://install.pivpn.io | bash
To je prije bila loša šala, doslovno u rangu sa
Kod: Označi sve
rm -rf /
a sada je postala norma za instalaciju. Čisti horor.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Wow, ovo mrzim. Znači, sajt radi instalaciju ovako:
Kod: Označi sve
curl -L https://install.pivpn.io | bash
To je prije bila loša šala, doslovno u rangu sa
Kod: Označi sve
rm -rf /
a sada je postala norma za instalaciju. Čisti horor.


Jesam nesto izostavio nevidim problem :hihi

LP b4sh
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian
shrike je napisao/la:Wow, ovo mrzim. Znači, sajt radi instalaciju ovako:
Kod: Označi sve
curl -L https://install.pivpn.io | bash
To je prije bila loša šala, doslovno u rangu sa
Kod: Označi sve
rm -rf /
a sada je postala norma za instalaciju. Čisti horor.

To je u rangu s bilo kojim službeno nekontroliranim izvorom aplikacija poput Ubuntuovog PPA, Archovog AUR-a, Windows antivirusa i ostalog što se neslužbeno skida s interneta.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.