Switch to full style
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost
Odgovori

Re: Loša wifi konekcija

04 svi 2015, 14:11

To si isto dobio od T-Coma? Viđao sam ih već i dosta loše primaju signal ako ima puno prepreka.

Nema veze.. potroši par kuna (ako možeš) i kupi:
.. i riješio si sve svoje probleme za cca 140 kn.

Ta kartica je sigurno podržana pod Linuxom (imam doma), a antena je od 5 dBi i ima kabel od 130 cm (i to imam) kojeg ako baš treba, možeš provući kroz zid (kroz rupu od 6 mm) i tako smanjiti jednu pregradu.. no mislim da će raditi i bez bušenja jer je i originalna antena od 2 dBi dobro hvatala i držala signal.

PS. možda negdje nađeš i jeftinije, ovo su okvirne cijene i da vidiš kako izgleda kaj trebaš :)

Re: Loša wifi konekcija

04 svi 2015, 15:56

Dakle, da sumiramo, ne mogu nikako u postavkama routera promijeniti neke parametre kako bi spriječio "zastoj" interneta zbog loše kvalitete signala? :/

Re: Loša wifi konekcija

04 svi 2015, 16:54

Posudi od nekoga PCI WiFi karticu ili USB WiFi stik i vidi da li je došlo do promjene u kvaliteti konekcije..

Ako koristiš ovaj D-Link u onom postolju kaj se kabelom spaja u USB utor makni ga i uštekaj stik direktno u komp (gubiš snagu korištenjem kabela).. router, ako si mu već povećao izlaznu snagu ne znam kako bi još mogao tweakati.. ili traži od T-Coma bolji router ili bolji USB stik.. ja ne znam kako riješiti signal preko dva nosiva zida bez dodatnog ulaganja u hardver.. ili povuci UTP kabel i spajaj komp žičano
Odgovori