Sada je: 29 ožu 2024, 07:34.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Lijepi pozdrav!

Dakle, ima li, zna li tko, kako doći do dotičnoga?

Dakle, vjerujem da znate da se radi o VDSL2 modemu.

Nije loš, ali, naravno, bio bi bolji da se izbaci t-com iz njega :-D

Eto, ako tko zna ili ima neku kvalitetnu inf. gdje se može skinuti, neka kaže! :lol:

Srdačan pozdrav kolegicama i kolegama kernelistima!

P.S.
Mi smo u RH pa pod "kernelistima" ne mislim na konobare već na naš voljeni linux kernel :) .

P.S. sec.
1. Znam i user i admin pass.
2. Znam da ZTE ima politiku nedistribucije generičkog firmwarea već isti šalje ISP-ovima na "doradu".
Jehonan
Jehonan
Probaj ssh-at u ruter. Znam da u neke ADB-ove možeš bez problema.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
OK!
Vjerujem da mogu jer imam admin acc. No, što tada? Naime, vjerujem da misliš da postoji više config datoteka za kao u npr sx763 gdje mu s nvram naredbom zadaš profil ISP-a?
Jehonan
Jehonan
Un' ti sumpora! :-D Preko 130 pogleda, a niti jednoga odgovora. Daklem, svi junaci nikom ponikoše! Ha!!! :nee I što sada?! Inače, da odgovorim sam sebi, nema ssh-a pristupa u ruter. Bar ne direktno. Jedino preko indirektne petlje, a s otim mi se opet neda ... Uglavnom, ako netko zna, ima, može, hoće pomoći s generičkim firmwareom, bilo bi jako, jako lijepo. Inače, jel tko otvarao dotični uređaj? Prilično se grije s gornje strane. Vjerujem da su i išli na dotičnu okomitu konstrukciju iz tog razloga, da iskoriste termodinamiku, pa se u to ukomponirao i design i marketing tim. Eto, hajd, pozdrav svima i budite zdravi!
Jehonan
Jehonan
Evo nasao sam nesto na brzaka preko ipad ( u autu na sred autoputa u guzvi) ali nisam siguran dali ovaj link smijem postaviti ovde. Posaljem ti pm kad stignem na odrediste, ako stignem lol . Ne mogu da nadjem pm opciju na tapatalku lol


Sent na brzaka sa tapatalk
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
pporuka poslana, molim te provjeri ako se odlucis koristiti ne bih bas da budem odgovoran ako nesto ne bude kako treba
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Poruka primljena. Odgovor odaslan! :thmb-up
Jehonan
Jehonan
molio bi ako bi i meni mogli poslati
imam dostaproblema pa bi se malo poigrao
hvala
Postovi: 2
Postovi: 2
Pridružen/a: 24 ruj 2014, 00:44
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Dobro jutro.
Hm, malo mi nije jasno. Što da pošaljem? Administratorski password od uređaja ili link od nekog od navedenih firmware-a? Što se tiče passworda, nema problema! Što se tiče linka, isto, ali problem je u tome što su to sve firmware-i koji su isto tako rađeni za IPS-ove iz dotičnih zemalja (dakle GR, FIN, TU...) i niti to nisu generički firmware-i. Opet, u tim firm. je totalno drugi boot code (dakle VDSL modem se ponaša drugačije, WAN se ponaša drugačije, WiFi se ponaša drugačije....). Eto, nije samo tako, a opet, bilo bi krasno nabaviti orig. nebrandirani firm. čisto da čovjek može zapriječiti neke stvari, ako ništa drugo.
Ave!
Jehonan
Jehonan
Hvala na odgovoru
Molio bi link za Firmware kao i administratorski pass

hvala
Postovi: 2
Postovi: 2
Pridružen/a: 24 ruj 2014, 00:44
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.