Sada je: 18 tra 2024, 02:41.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Radim projekt kojem je temeljna zamisao da je RaspberryPi na udaljenoj lokaciji gdje nema WiFi-a, a potreban je internet.

Trebao bi pomoć oko kupnje USB modema budući da ne znam koji od njih bi podržavao Linux (Raspbian), s kojim od naših operatera imate iskustva da radi na Debianu?
Postovi: 3
Postovi: 3
Pridružen/a: 23 srp 2014, 11:03
Lokacija: Zagrebačka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Win 8
za ove stvari su ti specijalizirani ljudi okupljeni u Projekt Otvorena mreža. Kontaktiraj ih i dobit ćeš sve potrebne informacije ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Pitao sam tamo, hvala.

Ima li netko iskustva da neki od stickova u ponudi domaćih operatera radi na Debianu, ne nužno na RaspberryPi-u?
Postovi: 3
Postovi: 3
Pridružen/a: 23 srp 2014, 11:03
Lokacija: Zagrebačka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Win 8
modem radi sa driverom u kernelu, ne sa uredjajem u koji ga ubodes.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Mislim dati radi onaj bijeli stick, od ZTE-a, koji je VIP jedno vrijeme "dijelio" kada si željeo samo data konekciju. Dapače, mislim da sam to i sam probao i radi sigurno. Osim toga, postoje alati pomoću kojih ga možeš "otključati" tj. flashati generički ZTE firmware, jer su to izveli tako da kada ga konektirasš na Win ili OS X stroj, da unutar roma postoji svojevrsna emulacija CD-a na kojemu ti je potreban software tj. driveri i nekakav brandirani software za lakše upravljanje s istim. Naravno, ništa od toga ti ne treba i sve daleko ljepše radi bez toga, ali, naravno, marketing, marketing... Eto. ako ti treba mogu ti pogledait i koji je to točno model, samo ga moram pronaći.
Jehonan
Jehonan

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.