Sada je: 29 ožu 2024, 16:43.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Instalirao sa linux Mint 13 KDE ali ne mogu da se povezem na internet. Zasto? Zato sto ja imam wireless i treba mi dsl konekcija da bih mogao ukucati username i pw. I ukucam ja to, ali moram i ukucati service a ako ga ukucam necu se moci povezati na internet a ako ga ne ukucam necu moci napraviti novu konekciju. Probao sam da nadjem u root/etc/networkmanager/system connection/moja konekcija i otvorim kao txt fajl i obrisem service ali utom mi se ona obrise pa se ne moze koristiti. To mi se nije desavalo na mintu 15 xfce, mate, cinamon. Kako da napravim dsl (pppoe) bez toga service? Ili se ta konekcita moze editovati u terminau? molim pomoc sto pre, hvala!
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 20 lis 2013, 11:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 15 KDE
zar to nigdje ne postoji u svijetu osim kod nas da niti jedna nistra nema neki gui za raditi pppoe konekciju preko wifija pface

probaj ovo
viewtopic.php?f=29&t=9649&p=155847&hilit=pppoe#p155847
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
zole052 je napisao/la:zar to nigdje ne postoji u svijetu osim kod nas da niti jedna nistra nema neki gui za raditi pppoe konekciju preko wifija pface

probaj ovo
viewtopic.php?f=29&t=9649&p=155847&hilit=pppoe#p155847

Ja nemam pojma ni što mu treba, prvo ima wireless pa mu treba dsl da može neki username i pass unijeti, pa si ti misli sada dali ima ili nema konekcije.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
PunkBastard je napisao/la:
zole052 je napisao/la:zar to nigdje ne postoji u svijetu osim kod nas da niti jedna nistra nema neki gui za raditi pppoe konekciju preko wifija pface

probaj ovo
viewtopic.php?f=29&t=9649&p=155847&hilit=pppoe#p155847

Ja nemam pojma ni što mu treba, prvo ima wireless pa mu treba dsl da može neki username i pass unijeti, pa si ti misli sada dali ima ili nema konekcije.

valjda pppoe over wifi... prvo se spojis na wireles pa onda preko njega napravis konekciju
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Zašto ne prebaciš ruter u ruter mod umjesto bridge-a? Puno manje brige.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:Zašto ne prebaciš ruter u ruter mod umjesto bridge-a? Puno manje brige.

ja sam imao carnet preko iskona i nije bilo nacina za to napraviti osim uzeti jos jedan ruter i spojiti na ovaj stari... pretpostavljam da je tako cesto ako to od operatera dobijes nema promjene
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Ah, još se sjećam Trumpet Winsocka i skripti za Carnet. A kad sam se prvi put spojio direktno na carnet 1993., začudio sam se kako je TCP spor naspram zmodema & co. Prije toga nam je kontakt na internet bio samo FidoNet preko BBS-a.
(Telix FTW) spametan
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Imam wireless internet (SoWireless) i da bi isao na internet moram se konektovati preko mog username, ne mogu da kradem od nikoga niti bilo sta drugo. Imam modem TP-LINK...
Hvala, probacu ono sto si mi poslao :)
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 20 lis 2013, 11:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 15 KDE
zole052 je napisao/la:zar to nigdje ne postoji u svijetu osim kod nas da niti jedna nistra nema neki gui za raditi pppoe konekciju preko wifija pface

probaj ovo
viewtopic.php?f=29&t=9649&p=155847&hilit=pppoe#p155847

Ne pase mi ovo nikako...cim ukucam sudo pppoe izbaci mi gresku...
Koristim Linux Mint 13 KDE
Da li znas mozda kako bi mogao istalirati pppoe da u terminalu mogu ukucati sudo pppoe-setup?
Kad ukucam sudo pppoeconf izadje mi da kucam username i password ali nista od toga ne bude na kraju...
Kada ukucam sudo pppoe-setup izbaci mi da pppoe nije instaliran i ponudi mi da ga instaliram ako ukucam sudo apt-get install pppoe. I ja to ukucam ali ne mogu ga skinuti i instalirati jer nisam povezan na internet.

Posto imam Hirens Boot cd i na njemu ima mini linux probao sam da se konektujem preko sudo pppoe-setup i uspeo sam. Znaci da na tom mini linuxu je instaliran taj pppoe. Imas li link neki da ga skinem i instaliram na Mint 13 KDE? ja sam nesto pokusavao da skinem ali nije mi islo bas...
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 20 lis 2013, 11:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 15 KDE
Spoji se zicom na taj modem. Pa podesi ppoe.
Jel to mozes?
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.