Sada je: 20 tra 2024, 05:38.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

dajac59 je napisao/la:pa sad neznam što bi odgovorio,kad se kupuje mrežna kartica u trgovini onda se traži mrežna i za svaki komp paše,ova kartica je radila na windowsima pa znači da mora i sad na linux-u,nema tu sad što mudrovati,nikakvi tu nemoraju biti posebni čipovi za pojedini komp itd.

Pa ne baš. Ako Kernel još ne podržava tvoj chipset onda ćeš se morati malo namučiti da proradi... ako uopće proradi!
Ako nemaš drajvera za karticu, onda je to običan komad plastike i metala.. koji u tvom slučaju još i svijetli ;)
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Koji je točno model te kartice?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
e jbg,koliko vidim pogriješio sam i ja ali i još neki,tek sad vidim da je stefan na kraju ovoga našeg pričanja nešto smomenio što sam ja isto zaboravio a nisam ispod računa vidio a to je FAMOZNI FLOPY SA DRAJVEROM,HEHEHEHEEH,znači treba drajver instalirati za nju a ja flopy isključio i idem da vidim da ponovo uključim ali nikako doći do enable,ma neću ovdje dalje da davim jer za flopy imam otvorenu temu,ovo treba zaključati kao rješeno,prebacujem se na drugu otvorenu temu
Postovi: 382
Postovi: 382
Pridružen/a: 22 ožu 2013, 10:55
Podijelio/la zahvalu: 21 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: 3

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.