Sada je: 29 ožu 2024, 06:18.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Daklem, mene je ovo pitanje isto mučilo prošle godine dok nisam skužila kontra pristup.

Android uključiš kao hotspot, a laptop spajaš na njega. Ova akcija ne zahtjeva nikakvo podešenje sa strane laptopa.
Ako se ne varam hotspot je opcija u androidu još od verzije 2.1.

Ova kombinacija radi bez dodatnih podešenja. Na ovaj način djelim 3g mrežu kad nisam u wi-fi području.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
nicky je napisao/la:Daklem, mene je ovo pitanje isto mučilo prošle godine dok nisam skužila kontra pristup.

Android uključiš kao hotspot, a laptop spajaš na njega. Ova akcija ne zahtjeva nikakvo podešenje sa strane laptopa.
Ako se ne varam hotspot je opcija u androidu još od verzije 2.1.

Ova kombinacija radi bez dodatnih podešenja. Na ovaj način djelim 3g mrežu kad nisam u wi-fi području.

Hm... nisam baš shvatio. Tj. ili ja, ili ti. :) Ovdje se radi da ja želim pristup mreži na mobitelu, ne na računalu.
hrc
Postovi: 519
Postovi: 519
Pridružen/a: 09 tra 2013, 23:14
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian
Aaaa, želiš djeliti ethernet preko wi-fi?

Onda ja nisam dobro shvatila :kjut
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Da to je kontra :)
Ti dijeliš 3g mrežu na telefonu sa drugim uređajima(laptop). A mi pokušavamo dijeliti kućnu mrežu(ADSL) i to ne kao normalni ljudi koji odu i kupe HW AP ili imaju od ISP router sa ugrađenim wifiom. Nego kao nenormalni linuxsaši koji pokušavaju softverski iskoristiti mogućnosti koju im pruža uređaj kojem osnovna namjena nije AP.
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
nicky je napisao/la:Aaaa, želiš djeliti ethernet preko wi-fi?

Onda ja nisam dobro shvatila :D

Upravo tako :thmb-up

madone je napisao/la:Da to je kontra :)
Ti dijeliš 3g mrežu na telefonu sa drugim uređajima(laptop). A mi pokušavamo dijeliti kućnu mrežu(ADSL) i to ne kao normalni ljudi koji odu i kupe HW AP ili imaju od ISP router sa ugrađenim wifiom. Nego kao nenormalni linuxsaši koji pokušavaju softverski iskoristiti mogućnosti koju im pruža uređaj kojem osnovna namjena nije AP.

Upravo tako :thmb-up
hrc
Postovi: 519
Postovi: 519
Pridružen/a: 09 tra 2013, 23:14
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian
@hrc jesi pokušao staviti u "Master" mod kako sam prije napisao ?
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Nisam. Nisam shvatio što bih time postigao.
hrc
Postovi: 519
Postovi: 519
Pridružen/a: 09 tra 2013, 23:14
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian
Ap mod je samo to, ap, a master mod vjerojatno ima još neke dodatne opcije i radnje, neznam kakve i što jer mi nije trebalo pa nisam previše proučavao, ali probaj.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Ap mod ili master mod je ista stvar, neka kartica moze postati ap samo ako ju se moze prebaciti u master mod.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
glaskoncILLa je napisao/la:Ap mod ili master mod je ista stvar, neka kartica moze postati ap samo ako ju se moze prebaciti u master mod.

Ali Ad-hoc mod i master mod nisu ista stvar. Koliko sam skužio nije probavano preko iwconfiga ali je probano raditi Ad-hoc, koji je ustvari veza između računala, dok je master tj. AP mod lan veza između uređaja s tim da se jedan ponaša kao router.
btw, @Suko, tvoja podržava i master (AP) mod i Ad-hoc (IBSS), znači trebalo bi raditi. Jesi probao išta iskompajlirati ? Evo malo o tom driveru: http://wireless.kernel.org/en/users/Drivers/ath9k i kako se čini ako hoćeš AP, treba ga kompajlirati za AP posebno a posebno ako hoćeš koristiti kao station uređaj.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.