Switch to full style
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost
Odgovori

Re: Wicd prepoznaje mreže ali se ne želi spojiti

24 tra 2013, 20:39

e stvarno ne znam. u cfg je naveden, ali se ovdje ne pojavljuje. O bože, i taj grub je postao užas :(

Re: Wicd prepoznaje mreže ali se ne želi spojiti

24 tra 2013, 22:11

shrike je napisao/la:e stvarno ne znam. u cfg je naveden, ali se ovdje ne pojavljuje. O bože, i taj grub je postao užas :(

E da, ima dvije distre, pitanje je jesu li instalirana 2 GRUB-a, ako je instaliran GRUB od Debiana, tj ako je Debian instaliran nakon XUbuntua što pretpostavljam da jest vjerojatno jetaj GRUB "glavni" i taj GRUB treba updatati, ali ako je taj GRUB updatan, treba probati i onaj na XUbuntuu, Vlado probaj pa javi.

Re: Wicd prepoznaje mreže ali se ne želi spojiti

24 tra 2013, 22:13

da je instaliran grub od debiana, on u prvom bootu nebi vidio xubuntu, i onda bi sa # update-grub popravio sve. ovako ima rješenje:
ući u recovery mode debianovog livecd-a, tamo odgovoriti na par glupih pitanja, odabrati reinstall grub i odrediti da reinstalira grub na /dev/sda i pali-vozi

Re: Wicd prepoznaje mreže ali se ne želi spojiti

25 tra 2013, 06:23

Da, Debian je instaliran prvi. Probati cu ovo ili jednostavno iz pocetka (ovaj puta bez Ubuntua).

Re: Wicd prepoznaje mreže ali se ne želi spojiti

25 tra 2013, 09:29

instaliraj prvo xubuntu pa onda debian ili reinstaliraj debian, što je jednostavnija metoda ;)
tako će ti ostat grub od debiana kojeg ćeš lako riješit ;)

Re: Wicd prepoznaje mreže ali se ne želi spojiti

25 tra 2013, 10:35

ja ne bi to. Bolje je popraviti nego reinstalirati, windowsi se reinstaliraju a linux se popravlja.

Re: Wicd prepoznaje mreže ali se ne želi spojiti

25 tra 2013, 10:40

ima i tu istine ;)

Re: Wicd prepoznaje mreže ali se ne želi spojiti

25 tra 2013, 12:00

Yep, po mom iskustvu, ni ne treba instalirati sa live-cda grub, trebalo bi raditi i ako samo iz bilo koje distre napravi "grub-install" pa "update-grub".

Re: Wicd prepoznaje mreže ali se ne želi spojiti

25 tra 2013, 12:48

ovako Vlado:
1. ubaci cd Debiana
2. Advanced options
2a. Rescue mode
3. Odgovaraš na pitanja koja ti postavlja, pomičeš se tipkom "Tab"
4. Odrediš mu / particiju (onu na kojoj je Debian)
5. Reinstall GRUB
6. Napišeš /dev/sda
7. Reboot system
8. Kad bootaš Debian, otvori terminal i kucaj
Kod:
# update-grub

9. Gotovo
:D

Re: Wicd prepoznaje mreže ali se ne želi spojiti

25 tra 2013, 14:28

Super, sve je prošlo kako treba. dobio sam sada novi Grub.
Debian 3.8.5
Debian 3.2....
Ubuntu 3.8.5...
Ubuntu 3.2.....
Jedini problem je to što ne mogu podignuti Debian sa novim kernelom 3.8.5. Samo šareni ekran nakon učitavanja. A 3.2.... normalno učitava kao i ranije i sada sam na njemu.
Odgovori