Sada je: 29 ožu 2024, 07:09.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

e stvarno ne znam. u cfg je naveden, ali se ovdje ne pojavljuje. O bože, i taj grub je postao užas :(
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:e stvarno ne znam. u cfg je naveden, ali se ovdje ne pojavljuje. O bože, i taj grub je postao užas :(

E da, ima dvije distre, pitanje je jesu li instalirana 2 GRUB-a, ako je instaliran GRUB od Debiana, tj ako je Debian instaliran nakon XUbuntua što pretpostavljam da jest vjerojatno jetaj GRUB "glavni" i taj GRUB treba updatati, ali ako je taj GRUB updatan, treba probati i onaj na XUbuntuu, Vlado probaj pa javi.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
da je instaliran grub od debiana, on u prvom bootu nebi vidio xubuntu, i onda bi sa # update-grub popravio sve. ovako ima rješenje:
ući u recovery mode debianovog livecd-a, tamo odgovoriti na par glupih pitanja, odabrati reinstall grub i odrediti da reinstalira grub na /dev/sda i pali-vozi
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Da, Debian je instaliran prvi. Probati cu ovo ili jednostavno iz pocetka (ovaj puta bez Ubuntua).
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
instaliraj prvo xubuntu pa onda debian ili reinstaliraj debian, što je jednostavnija metoda ;)
tako će ti ostat grub od debiana kojeg ćeš lako riješit ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
ja ne bi to. Bolje je popraviti nego reinstalirati, windowsi se reinstaliraju a linux se popravlja.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
ima i tu istine ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Yep, po mom iskustvu, ni ne treba instalirati sa live-cda grub, trebalo bi raditi i ako samo iz bilo koje distre napravi "grub-install" pa "update-grub".
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
ovako Vlado:
1. ubaci cd Debiana
2. Advanced options
2a. Rescue mode
3. Odgovaraš na pitanja koja ti postavlja, pomičeš se tipkom "Tab"
4. Odrediš mu / particiju (onu na kojoj je Debian)
5. Reinstall GRUB
6. Napišeš /dev/sda
7. Reboot system
8. Kad bootaš Debian, otvori terminal i kucaj
Kod: Označi sve
# update-grub

9. Gotovo
:D
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Super, sve je prošlo kako treba. dobio sam sada novi Grub.
Debian 3.8.5
Debian 3.2....
Ubuntu 3.8.5...
Ubuntu 3.2.....
Jedini problem je to što ne mogu podignuti Debian sa novim kernelom 3.8.5. Samo šareni ekran nakon učitavanja. A 3.2.... normalno učitava kao i ranije i sada sam na njemu.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.