Sada je: 29 ožu 2024, 11:32.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav ekipa od jednog nooba,


prije godinu dana zaludio sam se s linuxom (prvo mint pa sam presao na nesto naprednije distre) te sam poceo naveliko, studiozno i ozbiljno udarati po literaturi za linux system admina (pratim subreddite sysadmin, linux, learnlinux, i upisao sam radi teorijske osnove introduction to computer networks - coursera)

Prosao sam zed shawov tutorial learn the linux hard way, uzeo si LPIC-1 najnoviju knjigu i planiram se sada preko ljeta jos jace bacit u to, lagano kupujem polovnu opremu za mini lab (za pocetak imam pi, routere i sl.)

E sad molio bi vas da mi odgovorite na par pitanja:

- kakva je ponuda linux poslova u nas opcenito, te online poslova gdje bi mogli raditi sada za strance posto nam se vise otvara trziste eu, vidim da par tvrtki nudi rad od doma sto mi je san snova
- koliko je isplativo upisati red hat akademiju u housingu?
- pripremam se za lpic-1 lagano, mislim da bi to mogao sam savladati jer je u principu vise teorijski baziran
- opcenito kakva je buducnost sys admina pored svih mogucih cloud rijesenja

i ispricavam se ako su neka od pitanja malo glupava, svi smo poceli na neki nacin :)
Postovi: 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 26 lip 2013, 20:54
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
[2014-02-07]

Dodan link na BSD Now podcast
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.