Rasprave u vezi Linux aplikacija.
Odgovori

Re: [LIBREOFFICE] Sve o njemu...

17 ožu 2017, 13:18

još gore. to je već svetogrđe.

Re: [LIBREOFFICE] Sve o njemu...

17 ožu 2017, 14:49

bertone je napisao/la:
shrike je napisao/la:Ček, ti još koristiš OpenOffice? ja sam mislio da su više manje svi to napustili.

Ne, on govori o M$ Office-u :-D


Tak je, sad sam skužio da sam krivo deklinirao i zbunio ljudstvo. :D

Re: [LIBREOFFICE] Sve o njemu...

17 ožu 2017, 19:44

shrike je napisao/la:Ček, ti još koristiš OpenOffice? ja sam mislio da su više manje svi to napustili.

Nisu, nažalost. Tommy, recimo. Sva računala (osim kasa, dakako) još imaju OO umisto LO-a. :zabrinut

Re: [LIBREOFFICE] Sve o njemu...

17 pro 2017, 23:37

Pozdrav,

dosta mi je hitno, ako ima nekoga tko zna kako izvesti sljedeće u Libre Officeu:

Radi se o izračunu plaće prema ostvarenom rezultatu, s time da zaposlenik ovisno o ostvarenom rezultatu dobiva osnovnu plaću + dodatak prema rezultatu + jednokratni bonus ovisno o rezultatu, s time da:
- ako je rezultat <= 15, plaća je osnovna
- ako je rezultat između 16 - 29, radnik dobiva osnovnu plaću + (rezultat-15)*a + x1 (ako je rezultat >=25, ako je rezultat 16 - 24, sve isto, samo nema jednokratnog bonusa)
- ako je rezultat između 30 - 39, radnik dobiva osnovnu plaću + (rezultat-15)*b + x2
- ako je rezultat između 40 - 49, radnik dobiva osnovnu plaću + (rezultat-15)*c + x3, a ako je rezultat >= 50, dobiva bonus x4

Ostvaren rezultat do 15 = osnovna plaća
Dodatak prema rezultatu
a = 16 - 29
b = 30 - 39
c = 40+

jednokratni bonus ovisno o rezultatu:
25 = x1
30 = x2
40 = x3
50 = x4

Jel moguće napraviti tablicu sa svim podacima i formulom, gdje samo upišem rezultat i automatski se, ovisno o rezultatu pridodaju svi bonusi?

Re: [LIBREOFFICE] Sve o njemu...

23 ožu 2018, 18:30

Potaknut posljednjom temom o LO, zanima me da li i vi ostali imate problem s prezentacijama koje ne rade kako bi trebale na drugim verzijama LO ili operativnim sustavima?
Primjer: doma sastavim jednostavnu prezentaciju (slike, tekstovi, jednostavne animacije - pojavljivanje teksta) na LO 5.x/6.x. Odnesem na posao na nekoliko različitih LO 5.x/6.x na penđerima. Fontovi nekad budu pobrkani i grozno izgledaju (ok, neki nisu instalirani na win, ali čini mi se da to ipak ima veze s templateom), pola animacija ne radi i slike se nekada znaju pomaknuti. Neću ni spominjati kako je LO na win barem sedam puta sporiji.
Dakle, zamjeram nekonzistentnost LO programa na Win i Linuxu.

Re: [LIBREOFFICE] Sve o njemu...

23 ožu 2018, 18:36

Odustao sam od LO u Windows okruženju i 'rvatskom školstvu i kad klinci nešto trebaju za školu odrade to u MS Office (paketu) pface

Re: [LIBREOFFICE] Sve o njemu...

24 ožu 2018, 18:58

Heh, iz mog iskustva, jedini uredski paket koji uistinu nema nekakvih značajnih poteškoća između različitih desktop platformi je Googleov oblačni paket (Docs+Sheets+Slides), ali to samo zato što podržava jedino web.

Probleme slične tima koje opisuješ imam i s Office 365 desktop aplikacijama između macOS i Windows verzija izuzev problema s brzinom (s tim da je na Windowsu mi sve sporije), stoga koristim PDF za sve dokumente koje dijelim ako nema potrebe za uređivanjem jer radi odlično za jednostavne prezentacije (animacije nikad ni ne koristim), a dokumenti izgledaju lijepo gdje god ih otvorio.

Re: [LIBREOFFICE] Sve o njemu...

24 ožu 2018, 23:12

A MS Office na Macu je posebna priča (pogotovo ako poludiš pa probaš koristiti MS Outlook na MacOS-u) pface ... ali zato LO radi čist fino :-D
Odgovori