Sada je: 28 ožu 2024, 07:41.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

zole052 je napisao/la:
quetzalcoatl je napisao/la:Zanima me kako sad firefox nadogradit ma novu verziju?Koristim Ubuntu 12.04.

cekaj update, doci ce...

stigo :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Kako vama izgleda i funkcionira novi tab window? Meni katastrofa - sve izgleda bljedunjavo i anemično, pola stranica se ne prikazuje, a nema ni mogućnosti podešavanja (barem ja nisam našao). Funkcionira po principu favorita, a ne onoga što ti želiš dodati/oduzeti. Promašaj u odnosu na Operu/Chrome.

Sve ostalo je odlično!

slika
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
zole052 je napisao/la:
zole052 je napisao/la:
quetzalcoatl je napisao/la:Zanima me kako sad firefox nadogradit ma novu verziju?Koristim Ubuntu 12.04.

cekaj update, doci ce...

stigo :)

Stigo i kod mene :D
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 19 svi 2011, 18:47
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 13.10
calisto053 je napisao/la:Kako vama izgleda i funkcionira novi tab window? Meni katastrofa - sve izgleda bljedunjavo i anemično, pola stranica se ne prikazuje, a nema ni mogućnosti podešavanja (barem ja nisam našao). Funkcionira po principu favorita, a ne onoga što ti želiš dodati/oduzeti. Promašaj u odnosu na Operu/Chrome.

pa i kod chromea funkcionira na principu favorita a kod njega nemos ih ni pomicati, u firefoxu mozes
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Chrome nikad nisam koristio pa ne znam detalje, ali Opera je to fantastično riješila. Napisao sam vijest za objavu, brzo bi trebala osvanut online


PS:
Skužio novu foru na 13-ici: kod paljenja brownsera, ako je otvoreno više tabova (kod mene uvijek više od 20), stranice se ne učitavaju sve odjednom kao prije, nego jedna po jedna - kako otvarate pojedini tab. Svaki lik se otovri u roku sekunde, nema čekanja. Svaka čast za štedljivost resursa!
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Ne znam je li se kome već dogodilo, ali ću svejedno postati: nakon nadogradnje na novi Firefox 14.0.1 isključio mi se shortcut "backspace" za povratak na prethodnu stranicu. Bio sam lijen pa nisam ranije riješio...
Dovoljno je otvoriti novi tab, upisati "about:config" i opaliti enter. Naći stavku "browser.backspace_action" (ili u tražilicu jednostavno upisati ključnu riječ backspace) i zadanu vrijednost sa dva promijeniti na nulu. Nakon toga restartirati FF. Evo objašnjenje:

0 - Pressing [Backspace] will go back a page in the session history and [Shift]+[Backspace] will go forward.

1-Pressing [Backspace] will scroll up a page in the current document and [Shift]+[Backspace] will scroll down.

(Other) - Any other integer value will simply unmap the backspace key. In Linux builds after 2006-12-07, the default is 2.
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
3 Hidden Features In Firefox 15 You May Want To Enable
http://www.webupd8.org/2012/09/3-hidden ... u-may.html
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
slika
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Avatar
Postovi: 4473
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Lokacija: Kastav-Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 58 puta
Primio/la zahvalu: 57 puta
Spol: M
OS: Mint xfc
Nakon svih ovih godina korištenja FF-a tek sad mi je palo na pamet da ga se može natjerat da funkcionira s kraticama. :facepalm
Najviše mi fali kratica za brzo otvaranje početne stranice (ctrl+T; alt+home). Potrebno je instalirat dodatak Customizable Shortcuts i sve podesit u Edit->Preferences->tab Shortcuts:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... shortcuts/

slika



Popis zadanih kratica se nalazi ovdje:
http://support.mozilla.org/en-US/kb/key ... ks-quickly


Jedino nisam siguran u koji se fajl se spremaju kratice? Možda na lokaciju ~/.mozilla/firefox/mwad0hks.default/extensions
szbunjen
Ionako to i nije pretjerano važno za one koji radi backup čitavog profila....
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
evo jedna zanimljiva extenzija za ubuntek...
http://www.youtube.com/watch?v=9SHmy5TZ ... ature=plcp
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... /unityfox/
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.