Rasprave u vezi Linux aplikacija.
Odgovori

Re: [GIMP] Sve o njemu...

21 lis 2014, 05:18

Podrška za to tek dolazi u sljedećem GIMP-u 2.10. Dotad te podatke možeš uređivati u nekom drugom programu. Digikam npr. to može.

Re: [GIMP] Sve o njemu...

22 svi 2015, 21:07

Pretpostavljam da će ovaj zadatak Gimp znalcima biti PREsmiješan ali pošto sam u žurbi, nikako ne uspijevam ovo postići u Gimpu (a i nisam vješt sa Gimpom).
Znači želim promijeniti boju slike u plavu boju na način na koji je ovaj čovjek zamjenio boju u photoshopu

Re: [GIMP] Sve o njemu...

22 svi 2015, 21:24

U prvoj minuti ti kaže ama baš sve što trebaš znati.. s tim što ti ne treba duplicirani layer.. bar ne u GIMP-u. :) Sve dalje što radi je samo izdr...anje. ;)

Re: [GIMP] Sve o njemu...

22 svi 2015, 21:31

...probao sam sa hue-saturation opcijom i sa map->color exchange ali slika mi se ne mijenja (dodaju se novi layeri ali sve ostaje isto)... :(

Re: [GIMP] Sve o njemu...

22 svi 2015, 21:53

NIsam baš stručnjak,ali... klikni na to čemu želiš promjeniti boju i tek onda idi na hue-saturation opciju.

Re: [GIMP] Sve o njemu...

22 svi 2015, 22:47

Ja i dalje ne razumijem što je ovdje problem? Uzmeš sliku i/ili napraviš novu sliku po ovoj i jednostavno je ofarbaš u boju koju hoćeš.

Re: [GIMP] Sve o njemu...

22 svi 2015, 23:34

vision je napisao/la:Ja i dalje ne razumijem što je ovdje problem? Uzmeš sliku i/ili napraviš novu sliku po ovoj i jednostavno je ofarbaš u boju koju hoćeš.

...ovo je stvarno bilo od velike pomoći... :kava

Re: [GIMP] Sve o njemu...

22 svi 2015, 23:56

Tebi ne, ali meni da jer sam malo bolje pogledao sada...
Uglavnom, ovako ti ide:
  • Otvoriš tu sliku u gimp
  • Select → All
  • Image → Mode → RGB
  • Colours → Hue-Saturation..
    I onda podešavaš po svom ukusu.

Re: [GIMP] Sve o njemu...

23 svi 2015, 01:20

trzalica je napisao/la:Pretpostavljam da će ovaj zadatak Gimp znalcima biti PREsmiješan ali pošto sam u žurbi, nikako ne uspijevam ovo postići u Gimpu (a i nisam vješt sa Gimpom).
Znači želim promijeniti boju slike u plavu boju na način na koji je ovaj čovjek zamjenio boju u photoshopu


Ako sam dobro shvatio kaj hoćeš.. napravio sam ti kratke upute za Pintu pa vidi da li ti to pomaže ;)




PS. Ako nemaš Pintu, instaliraj je.. meni je jednostavnija za korištenje od GiMP-a.. zapravo GiMP skoro da više i ne koristim.

PPS. Sorry kaj je video malo trzav, radio sam ga na hardverski jako slabom laptopu :(

Re: [GIMP] Sve o njemu...

23 svi 2015, 10:07

Ako još uvijek treba pomoć evo imaš ovdje

@bertone
dodao sam na potpis ovaj video, neka se nađe.
Odgovori