Sada je: 14 svi 2024, 23:31.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Bugapp
30 sij 2015, 22:34
http://www.bug.hr/forum/topic/programir ... &view=flat

Znači razvio sam webapp koji samo učitava bug.h.rZa sada radi samo na testnim verzijama Ubuntu toucha.Testirano na amd64 arhitekturi.Napravio sam to sa Ubuntu SDK-om i QML-om.

Zašto samo na Ubuntu touch?A vjerujte mi,stvarno bih rado htio tu aplikaciju staviti i na druge platforme,ali ključna riječ je packaging.Canonical je napravio super posao sa novim .click packetima sa kojima mogu pakirati aplikaciju u svega par klikova.Ali na početku zapravo jesam htio ga pakirati u .deb ali kada sam vidio tutorial,i nakon par pokušaja i pogrešaka skužio sam da sam više vremena potrošio na neuspješne pokušaje pakiranja nego što sam izrađivao (prijašnje testne verzije) same aplikacije.Pakirao bih ju rado i u .rpm ali sa .rpm distribucijama se dugo nisam bavio nažalost.

Stoga ako ima nekoga tko bi htio zapakirati ovu aplikaciju u .deb ili .rpm neka mi se javi molio bih i dam mu source.U biti bilotko se slobodno neka javi u ovu temu ako želi source.

A inače,šta mislite o samoj aplikaciji?Ako ju baš nemožete još uvijek instalirati,barem ovako površno šta možete skužiti sa screenshota?

Ako koga zanima QML/Ubuntu sdk slobodno neka me kontaktira...
Zadnja izmjena: plavi zmaj77; 31 sij 2015, 00:03; ukupno mijenjano 1 put/a.
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm
Re: Bugapp
31 sij 2015, 00:03
Evo vidi ovo http://openbuildservice.org/..
Vrlo lako spaketiras nesto sto zelis i to u sve poznatije verzije paketa...
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Re: Bugapp
31 sij 2015, 00:17
Da je bar tako lagano...Čovjek je u videu samo preskočio spec file,a kreacija spec file-a bi na video dodala još barem pola sata(pod uvjetom da mu uspije iz prve,a packaging je poznat kao posao gdje isprobavaš i po par puta iznova):
https://en.opensuse.org/openSUSE:Specfile_guidelines

inače ako netko želi samnom sudjelovati na qml-u i ubuntu developmentu...pa ne baš sudjelovati nego više učit se neka me kontaktira na mkamenjak77@gmail.com
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm
Re: Bugapp
31 sij 2015, 00:57
plavi zmaj77 je napisao/la:http://www.bug.hr/forum/topic/programiranje/vasi-programerski-radovi/113640.aspx?page=3&jumpto=4523452&sort=asc&view=flat

Znači razvio sam webapp koji samo učitava bug.h.rZa sada radi samo na testnim verzijama Ubuntu toucha.Testirano na amd64 arhitekturi.Napravio sam to sa Ubuntu SDK-om i QML-om.

Zašto samo na Ubuntu touch?A vjerujte mi,stvarno bih rado htio tu aplikaciju staviti i na druge platforme,ali ključna riječ je packaging.Canonical je napravio super posao sa novim .click packetima sa kojima mogu pakirati aplikaciju u svega par klikova.Ali na početku zapravo jesam htio ga pakirati u .deb ali kada sam vidio tutorial,i nakon par pokušaja i pogrešaka skužio sam da sam više vremena potrošio na neuspješne pokušaje pakiranja nego što sam izrađivao (prijašnje testne verzije) same aplikacije.Pakirao bih ju rado i u .rpm ali sa .rpm distribucijama se dugo nisam bavio nažalost.

Stoga ako ima nekoga tko bi htio zapakirati ovu aplikaciju u .deb ili .rpm neka mi se javi molio bih i dam mu source.U biti bilotko se slobodno neka javi u ovu temu ako želi source.

A inače,šta mislite o samoj aplikaciji?Ako ju baš nemožete još uvijek instalirati,barem ovako površno šta možete skužiti sa screenshota?

Ako koga zanima QML/Ubuntu sdk slobodno neka me kontaktira...


Click je bio must have za mobilni OS, koje bi developere koji već razvijaju za mobitele privukli da se mora razvijati sa deb paketima, a da ne govorim da su deb paketi veliki sigurnosni rizik sa obzirom na način instalacije. Drago mi je čuti da SDK i click funkcioniraju dobro. Planiram nabaviti neki od Ubuntu mobitela kada uskoro izađu pa ću isprobati i tvoju aplikaciju :)

Postoji i emulator za Ubuntu Touch ali ga nisam isprobavao:

https://wiki.ubuntu.com/Touch/Emulator
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Re: Bugapp
31 sij 2015, 00:59
Ma ja to na alfa/beta verziji Ubuntu-a 15.04 sa unity 8 testiram...naravno u multi bootu.
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm
Re: Bugapp
31 sij 2015, 01:43
plavi zmaj77 je napisao/la:Ma ja to na alfa/beta verziji Ubuntu-a 15.04 sa unity 8 testiram...naravno u multi bootu.


Unity 8+Mir za desktop će trebati još dosta posla ali napreduju :D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Re: Bugapp
31 sij 2015, 03:18
Kao da će imati stabilni unity 8+mir na vrijeme za 15.10,a defaultni će postati u 16.04.Tako su mi odgovorili na community Q&A
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm
Re: Bugapp
31 sij 2015, 18:31
plavi zmaj77 je napisao/la:Kao da će imati stabilni unity 8+mir na vrijeme za 15.10,a defaultni će postati u 16.04.Tako su mi odgovorili na community Q&A


To znam da je planiramo za idući LTS ali vidjeti ćemo hoće li stići to obaviti za godinu i nešto jer za LTS sve treba biti u najboljem redu, novi Unity from scratch i novi display server nisu malo posla a još rade na mobilnom dijelu OSa, cloudu, serveru, Ubuntu Coreu itd.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Re: Bugapp
31 sij 2015, 20:56
Zato bi im bilo bolje da ga do 15.10 nekako stave kao predinstaliranog pa makar i ne defualtnog,tako da se do LTS-a najgorje greške maknu.
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm
Re: Bugapp
09 ožu 2015, 07:41
Bravo ! super :)
Postovi: 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 07:40
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.