Sada je: 28 ožu 2024, 09:31.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Zašto baš Gnome3? Pa Arch je više KDE distra.
Lutherus
Lutherus
To sam i ja pomislio, ali retsam valjda voli Gnome 3, a osim toga očito se na Archu i Gnome 3 prostojno ponaša. Istina, Arch kao više vuče na KDE, čak je i screenshot na Distrowatchu iz KDE-a, ali po defaultu ne dolazi s ničim, svatko si stavlja što želi. Druga stvar je što KDE radi odlično na Archu.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Medojedni jazavac je napisao/la:Svaka cast! :thumbs
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Gotovo: http://wiki.open.hr/wiki/Arch_Linux_Instalacija, sad krećem na gnome 3 i arch, samo bi netko trebao malčice pregledati ovaj tekst sa pravopisne i gramatičke strane :) i možda da netko od sadašnjih koristnika archa da neki feedback u vezi instalacije ili što bi trebalo dodati, promieniti ili eventualni izbaciti :) .

Lutherus je napisao/la:Zašto baš Gnome3? Pa Arch je više KDE distra.


Pa i nije, arch se zalaže za minimalizam, a KDE je pomalo bloatan (NHF, nije mi cilj flameati), a i moje znanje KDE-a "ispod haube" i znanje o tweakovima nije najveće, pa se odlučih za gnome 3 kojeg u zadnje vrieme podosta koristim.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
Budući da sam zaglavio na Windowsima (kill it with fire!), odlučih napisati članak o KDE-u na Windowsima.
I kad sam htio postaviti slike, javilo mi se ovo:
Datoteka koju ste postavili je prazna. Možda se radi o krivo utipkanom imenu datoteke. Provjerite želite li zaista postaviti ovu datoteku.
Ta datoteka nije prazna. Ime nije krivo. Zanemari sva upozorenja ne pomaže.
Postoji li barem način za embedati vanjske slike? (Štajaznam, da uploadam na svoju stranicu, pa odande?)

EDIT: ako se pitate zašto je linkano putem URL shortenera, phpBB nije htio ono shvatiti kao link.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
To se i meni dogodilo i zbog toga njema niti jedne slike (čak je i alsamixer u ascii grafici) u tekstu o arch linux instalaciju.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
iweb je napisao/la:Budući da sam zaglavio na Windowsima (kill it with fire!), odlučih napisati članak o KDE-u na Windowsima.
I kad sam htio postaviti slike, javilo mi se ovo:
Datoteka koju ste postavili je prazna. Možda se radi o krivo utipkanom imenu datoteke. Provjerite želite li zaista postaviti ovu datoteku.
Ta datoteka nije prazna. Ime nije krivo. Zanemari sva upozorenja ne pomaže.
Postoji li barem način za embedati vanjske slike? (Štajaznam, da uploadam na svoju stranicu, pa odande?)

EDIT: ako se pitate zašto je linkano putem URL shortenera, phpBB nije htio ono shvatiti kao link.


I meni se pojavljuje ista greška. Očito je neka greška na serveru. Proučit ću i ako treba kontaktirati admina servera.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Na(do)pisah svoju prvu wiki stranicu, možete li kakva kritika? :)
http://wiki.open.hr/wiki/Hardver:AVerMe ... lar_HD_Pro

I pitanje, kako se mijenja kategorija hardvera?
Nisam našao gdje to izmijeniti.
HrOpenWiki je napisao/la:Stavke se pišu kao predlošci (link se automatski stvara iz imena uređaja):
Kod: Označi sve
{{ne_radi|Ime uređaja}}
{{problemi|Ime uređaja}}
{{radi_man|Ime uređaja}}
{{radi|Ime uređaja}}

Avatar
Postovi: 1245
Postovi: 1245
Pridružen/a: 22 vel 2012, 12:24
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Spol: M
OS: Arch bspwm/KDE
Ugledao sam ovaj Ubuntu vodič među nedavnim doprinosima. Odlično za početnike, ali mi je čudno što zapravo većina tih stvari postoji na HOW. Autor je sam napisao vodič za instalaciju Ubuntua 12.04, iako je jazavac već napisao jedan i sve to poskrinšotao.
Isto tako, svi linkovi vode na Wikipediju. U cijeloj seriji članaka nisam primjetio nijedan interni link na neki drugi HOW članak.
Također smatram da bi bilo dobro spojiti poglavlje Neke korisne aplikacije s odgovarajućim člancima pod Desktop aplikacije.


Ostavio sam poruku i na stranici za razgovor, ali me zanima mišljenje forumaša. Što će biti s tim?
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:Ostavio sam poruku i na stranici za razgovor, ali me zanima mišljenje forumaša. Što će biti s tim?


Da, taj sadržaj nije baš prilagođen našem wikiju jer nema internih poveznica i time nije ukomponiran s ostalim sadržajem. Ako ti se da možeš ga popraviti s tim smjernicama.

Usput, Mintovci, trebalo bi ažurirati ovaj članak o instalaciji Minta. ;)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.