Sada je: 29 ožu 2024, 06:40.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Znači može se nabaviti HD verzija? :) Znam da dugo traje, ali koliko sam čitao o njemu moram ga pogledati. Tnx!
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Kratki domaći SF za početak 2021.

Film: Slice of Life



... a svakako pogledajte i dodatne materijale oko snimanja filma.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
dupin je napisao/la:Znači može se nabaviti HD verzija? :) Znam da dugo traje, ali koliko sam čitao o njemu moram ga pogledati. Tnx!

Da, blue ray je izašao prije mjesec dana. A zašto ne pogledati hit godine, jeste da je bila loša godina i za filmove i slab izbor.

Bertone a što sam ja to sada gledao? Predugu reklamu za cigaru ili loš rip off starog istrebljivača (blade runner) :)

Usput odličan mi je novi blade runner, čak i glazba u njemu od Zimmera, dok stari onako, ima super glazbu od Vangelisa. https://m.imdb.com/title/tt1856101/
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Tenet - očajno. Svodi se na nekakvo pseudointelektualno izdrkavanje.

blade runner 2049 - ovo je film za kino ili za kućno kino, tj projektor i jebačko ozvučenje jer je film više manje 3 satni slikarsko-zvučni umjetnički doživljaj sa radnjom u sekundarnom planu. Definitivno nije film za gledanje na laptopu sa rezom od 1366x768 i mono zvukom sa očajnog zvučnika na kojem jedva prepoznaš glas vlastitih roditelja ili djece.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ne bih rekao da je Tenet očajan, ali je puno manje od onog što sam očekivao. Koliko se već propagira mislio sam da je remek-djelo. Nije. Gledanje Blade runnera 2049 me samo uvjerilo koliko je izvorni Blade runner bolji. Glazba je važan dio filma, ali ne gledamo filmove zbog glazbe. Tko voli glazbu ima na raspolaganju druge medije. Naravno, svatko sebi bira način zabave, ali ovo je moje mišljenje o konkretnim filmovima i glazbi. :kava
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Jeremija je napisao/la:Bertone a što sam ja to sada gledao? Predugu reklamu za cigaru ili loš rip off starog istrebljivača (blade runner) :)

Jedva čekam da snimiš bolji film od ovog što si naveo!

Osobno mi se film svidio, bolji je od većine dugometražnih naših filmova. Isto tako možemo reći i za Terminatora da je spin-off Robocopa što je nonsens.
Treba podržati mlade ljude koji rade ovakve filmove, a ne podcjenjivati njihov rad i trud. Pogotovo kad je produkcija na razini puno skupljih filmova.
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Jeremija je napisao/la:Bertone a što sam ja to sada gledao? Predugu reklamu za cigaru ili loš rip off starog istrebljivača (blade runner) :)


Totalno promašen pogled na film pface

Ne znam koliko pratiš/gledaš kratke SF filmove na YT, ali Slice of Life je u mnogočemu bolji od većine koju možeš pogledati na recimo DUST-u.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Cooleech je napisao/la:
Jeremija je napisao/la:Bertone a što sam ja to sada gledao? Predugu reklamu za cigaru ili loš rip off starog istrebljivača (blade runner) :)

Jedva čekam da snimiš bolji film od ovog što si naveo!

Osobno mi se film svidio, bolji je od većine dugometražnih naših filmova. Isto tako možemo reći i za Terminatora da je spin-off Robocopa što je nonsens.
Treba podržati mlade ljude koji rade ovakve filmove, a ne podcjenjivati njihov rad i trud. Pogotovo kad je produkcija na razini puno skupljih filmova.


Naravno podržavam domaću kvalitetu. Ovaj je rekao bih tipično hrvatski film.
Scene borbe, gluma i atmosfera je kvalitetno napravljena i u svemu se naravno vidi da je uloženo truda. Uloženo je vjerojatno više truda nego u nekim hvaljenim domaćim filmovima.
Auti su oblikom, kao i art prikaz gradova ZF osamdesetih, zato napisah rip off... Treba navesti da art filmovi nisu moj štih i autoru želim napredak i uspjeh. Ovo je moje usko grudno mišljenje.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Meni su hrvatski filmovi i ovi iz regije dobri u smislu komedija, ali bilo što drugo je ili trash ili snobovsko preseravanje. Ekipa je uzela većinom kazališne glumce koji onda dođu na film te urliču i prenemažu se jer se mora tako u kazalištu da se čuje svugdje. To kaj je film drugi medij, ko ga jebe.

Čisto primjer dobro hrvatskog sf komedija filmića: https://vimeo.com/241011962
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Pa u SoL-u nema niti jednog dijaloga :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 23 gostiju.