Sada je: 30 tra 2024, 13:05.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

bertone je napisao/la:Ma ne mislim ja ništa... samo vas zafrkavam :-D


Došao je sa storageom koji sam kupio nedavno polovno pa sam mislio iskoristiti za osobne i ine backupe kao cold storage soluciju. Imao sam davno prije kazete, i da je, super sporo je ali isto tako radi i jest neovisni backup od ičeg drugog
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ma sve OK... ali osim sporosti je problem kapacitet... jedna kazeta = sedam sezona ST Voyagera u SD kvaliteti :(
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11354
Site Admin
Postovi: 11354
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1019 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
A ja sam ga kupio zasebno, jer sam staromodan. Racunao sam, pa je ispalo da mi je DDS-4 najisplativiji. Razmisljao sam i o DLT-IV, ali nisam mogao nabaviti rabljeni ispravan uredjaj po normalnijoj cijeni. LTO je moderniji, brzi, ima veci kapacitet, kao i cijenu. Da se nije odustalo od UDO, postojale bi i moderne diskete. Trololo, jea...
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
bertone je napisao/la:Ma sve OK... ali osim sporosti je problem kapacitet... jedna kazeta = sedam sezona ST Voyagera u SD kvaliteti :(


ne radim backup filmova i serija. samo dokumenti koje napišem i slike sa fotića (tj. samo ono što sam stvorim). Drugim riječima, što god mogu skinuti sa interneta ne ide u backup.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Koliko si dokumenata nanapisao za LZS... stane ti i na jednu 3.5" FDD rofl2
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11354
Site Admin
Postovi: 11354
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1019 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Koliko si dokumenata nanapisao za LZS... stane ti i na jednu 3.5" FDD rofl2


Upravo sam pogledao i nije istina. Stanu na 2 diskete jer su 2.2 MB veliki fajlovi sve zajedno sa wiki sadržajem.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:
bertone je napisao/la:Koliko si dokumenata nanapisao za LZS... stane ti i na jednu 3.5" FDD rofl2


Upravo sam pogledao i nije istina. Stanu na 2 diskete jer su 2.2 MB veliki fajlovi sve zajedno sa wiki sadržajem.

Kompresirano?
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:
shrike je napisao/la:
bertone je napisao/la:Koliko si dokumenata nanapisao za LZS... stane ti i na jednu 3.5" FDD rofl2


Upravo sam pogledao i nije istina. Stanu na 2 diskete jer su 2.2 MB veliki fajlovi sve zajedno sa wiki sadržajem.

Kompresirano?



Da. Zapravo sam dosta toga napisao na wiki, ali na žalost to generalno nitko ne čita.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
gdje nabaviti ddr2 pc2-4200 533MHz za jedan prastari laptop osim na ebayu i da li unutra idu i ovi brzi moduli na vise MHz ali isto ddr2?
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Brži, kao i sporiji ako ih uopće ima, trebali bi radit jednako dobro, samo će biti ograničeni ostalim komponentama u laptopu, tj. neće raditi punom brzinom. Imao sam negdje 512 MB DDR-a 2 pa ako to uspijem nać, javin ti. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6766
Moderator
Postovi: 6766
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 354 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.