Razne diskusije nevezane za Linux.
Odgovori

Hi8 kazetni player/kamkorder

13 sij 2023, 05:30

Pozdrav, ekipa!

Nekoć davno imao sam Sonyev kamkorder koji je snimao analogni video na 8 mm kazete.
U međuvremenu sam kamkorder prodao, ali ostale su mi dvije kasete koje bi bilo jako lijepo digitalizirati.

Pošto na te dvije kazete ima svega i svačega, lako moguće i ponešto osjetljivog sadržaja :hihi trebao bi mi player (ili kamkorder) koji može čitati analogni zapis s tih kazeta. Video8 ili Digital8 player/kamkorder mi ne paše, znači baš mora biti Hi8.

Ima li tko od vas nešto na čemu bi se to moglo pogledati?
Platim najam ili čak sam uređaj ako vam ne treba. ;)

Re: Hi8 kazetni player/kamkorder

17 sij 2023, 08:19

Mislim da imaš po njuškalu oglase sa ekipom koja to digitalizira sve, pa ti je možda to isto opcija ako ne nađeš što moguće i nećeš jer jeb*** :D

Re: Hi8 kazetni player/kamkorder

17 sij 2023, 18:01

Prika mi iz Splita ima digitalnu koja čita i analogne, baš sam se jučer čuja s njim po tom pitanju, tako da to je to. ;)

Re: Hi8 kazetni player/kamkorder

17 sij 2023, 20:01

doduše, dobro si me podsjetio da spojim vhs rekorder na tv

Re: Hi8 kazetni player/kamkorder

18 sij 2023, 07:31

Haha, baš sam prije 2 dana našao svoj stari VHS rekorder, nakupilo se prašine po njemu od godina nekorištenja :-D

Dobra fora na mom Hisense TV-u je što mi ne treba nikakav vanjski uređaj za snimanje, TV u sebi ima ugrađen PVR, još samo da skužim na koji način te snimke prekonvertirat u nešto čitljivo i na kompu, navodno je snimka enkriptirana, a ključ ima samo TV..

Re: Hi8 kazetni player/kamkorder

18 sij 2023, 22:22

To ti sada ima valjda svaki TV i svaki enkriptira pa je snimka vidljiva samo na tom TV-u što je potpuni bullshit.
Odgovori