Sada je: 12 svi 2024, 01:00.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nedavno sam pričao sa frendom i veli mi da često pitaju ljude u kazalištu, plesače itd kako to da se time bave, ali se takva pitanja ne postavljaju drugima.... i onda mi je palo na pamet pitati vas, da li vas je itko ikada pitao zašto se bavite time čime se bavite?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Je, pitali su me relativno često jer je neobično/neuobičajeno, a nekima i nezamislivo da bi jedna osoba mogla biti jednako zainteresirana za humanističke i IT teme. Odnosno, da bi se netko tko se obrazovao u smjeru DHZ mogao ili htio baviti nečim vezanim uz IT.

To je slično i ovom tvom primjeru - pitaju plesače i glumce jer je to "čudno", a takva pitanja ne postavljaju drugima. Ako radiš u nekom uredu državne uprave ili na šalteru u banci, neće te baš često pitati takve stvari, jer to su "normalni" poslovi i prosječna se osoba može zamisliti na takvom radnom mjestu. Ali ako si npr. žongler u cirkusu ili kirurg koji volontira u Doctors Without Borders umjesto da ubire masnu plaću u nekoj bolnici, to odmah odstupa od "normalnog" i "uobičajenog", pa izaziva znatiželju.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Pitali su me i pitao sam se, ali jos uvijek ne znam odgovor. Ustvari, znam - budala.
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.