Switch to full style
Razne diskusije nevezane za Linux.
Odgovori

Re: Montažne kuće

10 kol 2018, 18:16

Ne isplate se. Kada sve zbrojiš i oduzmeš mogao sam komotno normalnu kuću izgraditi i da mi ostane još jedno 300€ po kvadratu.

Re: Montažne kuće

13 kol 2018, 16:39

Ma kuću se ne isplati graditi, skuplja pita...
Dođi na područje posebne državne skrbi, kupi plac i nakon dvije-četiri godine dobiješ materijal u vrijednosti 150 000 kn. i riješene papire za gradnju džabe.
Ili još jeftinije, kupi predivnu kuću u Vukovaru s pogledom na Dunav za 15 000 do 20 000 eura. Grad fenomenalan za pokretanje posla, sigurno najmanje za uložiti u RH, tko ima dobrih ideja naravno.
Ili još jeftinije na selima, kuću kupiš i još od bivšeg gazde dobiješ novca.
Šala naravno :p

Re: Montažne kuće

13 kol 2018, 17:53

Jeremija je napisao/la:..................Ili još jeftinije na selima, kuću kupiš i još od bivšeg gazde dobiješ novca.
Šala naravno :p


:-D :-D :-D :-D :-D

Ma šalu na stranu ako uvedu porez na nekretnine s onim prvotnim prijedlogom za kuće u kojima nitko ne živi, bit će rasprodaja samo takva :-D

Pozz

Re: Montažne kuće

13 kol 2018, 18:33

Meni je kolega jednom nabrojao 3 najvažnije stvari kod izbora gradilišta:
Lokacija, lokacija i lokacija.

Re: Montažne kuće

13 kol 2018, 20:05

Moj plan je rub grada. Možda čak i neka postojeća kuća roh bau, samo je bitno da ima brzi internet, vodu, plin i struju. Što se izgradnje kuće tiče, sa cijenama stanova od 2k €/m^2 naravno da je jeftinije izgraditi kuću za 500 €/m^2 + gradilište.

Re: Montažne kuće

13 kol 2018, 20:15

shrike je napisao/la:Moj plan je rub grada. Možda čak i neka postojeća kuća roh bau, samo je bitno da ima brzi internet, vodu, plin i struju. Što se izgradnje kuće tiče, sa cijenama stanova od 2k €/m^2 naravno da je jeftinije izgraditi kuću za 500 €/m^2 + gradilište.

Onda ti je jedina pogodna lokacija Bistra samo što cijene zemljišta tamo više nisu jeftine kao prije 15 godina... ali zato već godinama imaju optiku 100/100 :-D

Re: Montažne kuće

13 kol 2018, 20:39

Kaj fali Bistri?

Re: Montažne kuće

13 kol 2018, 21:20

Ništa, osim što cijene zemljišta više nisu kao što su bile prije 15 godina kako sam već napisao.
Što se tiče interneta, kum ima tamo kuću i imao je 100/100 dok sam se ja u Zg još patio na 15/5 :-D

Re: Montažne kuće

13 kol 2018, 23:11

shrike je napisao/la:Moj plan je rub grada. Možda čak i neka postojeća kuća roh bau, samo je bitno da ima brzi internet, vodu, plin i struju.


Pametno što se mene tiče. Ali ako se već može birati ja bih zidao ytong blokovima i pojačao armiranim betonskim stupovima (potresi, vjetrovi, bolja izolacija i klasična priča o tri praščića...) .
Nedavno sam sreo kolegu koji živi i radi u ZG, i san mu je da živi u šumi. Možda zvuči opuštajuće ali nije baš zgodno po mraku, tko zna kakve budale te mogu silovati ili živina pojesti :p Pa meni je lisac bio četiri metra od noge a živim u većem selu.

Ja sam skontao nekim iskustvom da je idealno živjeti u predgrađu ili prvom selu do manjeg grada, 20 000 do 50 000 stanovnika. Do grada koji ispunjava sve uvjete.
U većim gradovima je ludnica, napeto i nekretnine su skupe. OK, javni prijevoz je odličan i jeftiniji nego u manjih mjesta, ali danas je teško bez auta (prtljažnik, namirnice...) , a u velikim gradovima je grozno voziti stalne gužve i zastoji.
Dok u manjim mjestima si od prvog sela do centra grada za desetak minuta opuštajuće vožnje.
Naravno svatko ima svoje mišljenje, kako je rekao jedan gospodin "mišljenje je kao i guzica, svi ga imamo" :)

Re: Montažne kuće

14 kol 2018, 10:25

Jeremija je napisao/la:... Pa meni je lisac bio četiri metra od noge a živim u većem selu...

Pa u sjeverozapadnom dijelu Zagreba su krda divljih praščića domaće životinje tako da imati lisca na par metara od noge nije neka seoska ekskluziva :-D
Odgovori