Razne diskusije nevezane za Linux.
Odgovori

Re: DIY-(Napravi sam / Do it yourself)

26 lip 2019, 07:26

@ Cooleech , hvala budem probao ! :thmb-up

Re: DIY-(Napravi sam / Do it yourself)

26 lip 2019, 12:51

oldman je napisao/la:@ Cooleech , hvala budem probao ! :thmb-up

Switch napajanja bacaju smetnje naokolo kao mali aparati za zavarivanje. Skoro svaka žica zrači RF. Zato se nalaze unutar uzemljenih metalnih kutija da blokiraju izračeni RF i imaju zavojnice na ulazu da blokiraju RF da ne izlazi kroz ulazni strujni kabel. Dio toga čak prolazi i kroz izlaz, pogotovo ako je slabije filtriran.
Probaj bypass kondenzator preko žica odmah do ventilatora kako ti kaže Cooleech ali bojim se pošto ima puno žica koje djeluju kao antena da bi bilo najbolje imati metalni uzemljeni oklop oko svega. Normalno, punjač mora biti dobro odmaknut i nekakvom plastikom izoliran od oklopa.

Re: DIY-(Napravi sam / Do it yourself)

26 lip 2019, 17:03

@ jurastublic ,
hvala na objašnjenju ! Probao sam i iskopčao ventilator te stavio na kamenu ploču u kutiju od pocinčanog lima i rezultat je isti ili skoro isti. Dakle zahvati na punjaču vjerovatno ne bi puno ili ništa pomogli.Razmišljam o nabavi kvalitetnijeg punjača , kao ovajhttps://www.lithiumbatterypcb.com/p ... tery-pack/, ako bi bio bolji. Ima CE&ROHS certifikate, ali mene zanima u praksi. Ili imaš bolje/kvalitetnije riješenje. LP
Dodatak:
Naručio ovaj, čini mi se ipak bolji !
Privitak/ci
punjač 48v.jpg
punjač 48v.jpg (103.48 KiB) Pogledano 9505 put/a.

Re: DIY-(Napravi sam / Do it yourself)

26 lip 2019, 22:02

Ja ti ne mogu znati hoće li novi punjač biti bolji. Na ovome starome ventilator radi vjerojatno dok je punjač pod većim opterećenjem. Moguće da je prigušnica na ulazu nedovoljna pa vraća smetnje nazad u električnu mrežu u zidu koja onda djeluje kao antena. Ako imaš kakvo staro napajanje i volje, probaj napraviti dodatnu prigušnicu - izvuci iz njega feritni prsten pa omotaj ulazne žice od 220V dva-tri puta blizu ulaza u punjač. Ili ako je veći prsten, provuci čitavi kabel dvaput okolo.

Re: DIY-(Napravi sam / Do it yourself)

27 lip 2019, 11:42

Lijepo objašnjeno. Jasnije mi je, a utičnica nije u zidu nego u produžnom kablu, koji ima cca 3 metra, te to samo pomaže smetnjama. Probat ću sa feritnim prstenom jer bi ga negdje trebao imati. Hvala na uputama pa ću malo eksperimentirati. LP :thmbs-up

Re: DIY-(Napravi sam / Do it yourself)

26 srp 2019, 07:27

Da zaključim ovu temu! Feritni prsten i što god sam probao, nije pomoglo. Stigao je novi punjač i riješio problem. Više nema smetnji. :-D

Re: DIY-(Napravi sam / Do it yourself)

06 kol 2020, 13:24

Nije baš da sam se pretrgnuo od posla, ali kako možete iskoristiti ženinu kvačicu za kosu :-D

slika

Re: DIY-(Napravi sam / Do it yourself)

18 stu 2020, 15:20

Objesio sam TV na zid i naravno strujni kabel TV-a ne dohvatiti utičnicu.

I da ne koristim ružni produžni kabel za to mi treba duži kabel za TV.
Molim za savjet, ima li za kupiti kabel za TV od 3m i da li su svi univerzalni? Ili da kupim neki lijepi produžni kabel kojeg još nisam vidio?

TV je LG. Slika utora kabela:
slika

slika

Re: DIY-(Napravi sam / Do it yourself)

18 stu 2020, 17:10

Nazovi ili pošalji upit ovdje, imaju i malu fizičku poslovnicu na Trešnjevci (tamo sam kupio zamjensku "ciglu" za TV, a lik koji je radio je bio maksimalno susretljiv i otvorio je valjda 5-6 kutija dok mi nije našao ciglu sa odgovarajućim konektorom), ako i nemaju pitaj mogu li nabaviti.
Naravno, možeš provjeriti i kod njih (ali su malo manje susretljivi).

Re: DIY-(Napravi sam / Do it yourself)

18 stu 2020, 21:21

Prereži, dodaj drugi kabel, stavi stopice, termoskupljajući bužir i amen.
Odgovori