Sada je: 28 ožu 2024, 08:59.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Pitanje za znalce... Zašto je zadnjih tjedana ili mjeseci na https://distrowatch.com/, samo Pop!_OS u zelenom, a svi ostali u crvenom ili bez promjena. Odnosno, koliko je DistroWatch.com mjerodavna stranica i pokazuje pravi odnos među distribucijama...
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 08 ruj 2018, 11:21
Podijelio/la zahvalu: 402 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian 9.8; LM 19.1
Distrowatch bilježi interes posjetitelja prema određenoj distribuciji na njihovoj stranici, odnosno što su posjetitelji tražili/gledali/kliknuli i kao takav je ok, no to ne znači da je opći interes za neku distribuciju identičan onome što su posjetitelji stranice tražili.

Što se tiče distribucije PoP OS, mislim da je System76 nedavno osvježio ponudu laptopa 10-om generacijom Intelovih procesora pa vjerojatno od tuda i povečan interes za tu distribuciju.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
ma to nije ništa ...pogledaj LinuxFX
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
zlatkoA je napisao/la:ma to nije ništa ...pogledaj LinuxFX

Da, zapalo mi je za oko, već ga imam na DVD-u, valjda ću ga i isprobati kada ga već netko drugi preporučuje...
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 08 ruj 2018, 11:21
Podijelio/la zahvalu: 402 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian 9.8; LM 19.1
DVD-U :d :d AJME. Sada sam se sjetio da sam u jednom trenu čak imao dvd-rw da mogu imati jedan medij za razne instalacije linuxa. To je bilo dok su usb stickovi bili uber skupi
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:DVD-U :d :d AJME. Sada sam se sjetio da sam u jednom trenu čak imao dvd-rw da mogu imati jedan medij za razne instalacije linuxa. To je bilo dok su usb stickovi bili uber skupi

Zaista volim primiti ovakve odgovore od znalaca, jer kod mene se sakupilo tih dvd-ova, podosta, već se i pobacalo ponešto, a to je valjda još jedna stepenica u obuci koju moram proći...

Koristim i USB bez problema, pa i multi-instal USB, ali nije mi uvijek štekalo sve bez problema...
Valjda ovo o dvd-u imam zahvaliti Bertoneu, jer sam od njega, u nekoj sličnoj diskusiji dobio komentar '...dvd 2, 3 kune i ne brineš brigu...', ili nešto poput toga, a ja volim isprobati nove distribucije, iako sam sada čvrsto na Debianu...

Znam da ne volite brkanje tema ali volio bih čuti tvoj komentar na:
viewtopic.php?f=18&t=14281
Ja to zovem perfekcionizmom, u ne baš uvijek u pozitivnom kontekstu, iako to ima jedan ne baš lijep izraz...
Ovdje bi bolje pitanje bilo: Od kakva mi je ovo značaja, kako i trebam li uklanjati ovaj crveni [FAILED] iz svoga boot loga, budući da sve funkcionira bez problema ?
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 08 ruj 2018, 11:21
Podijelio/la zahvalu: 402 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian 9.8; LM 19.1
I onda Optimuse..ili šefe...
mislim ono izlgledaš na avataru kao neki šef..
da li si probao linuxFX kad kažeš da ga imaš na dvd?
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
zlatkoA je napisao/la:I onda Optimuse..ili šefe...
mislim ono izgledaš na avataru kao neki šef..
da li si probao linuxFX kad kažeš da ga imaš na dvd?


E sada dragi zlatkoA, ne znam kuda tvoje pitanje smjera, ali meni linux nije središte svijeta, i nisam ti ja nikakav šef, umirovljenik sam već u godinama... A linuxu me odvela starost moje opreme, vječite i spore nadogradnje Windowsa... A sada uz linux i ssd diskove guram dalje...

I da odgovorim na tvoje pitanje, meni je proba instalacija na PC i povremena upotreba...
Meni je glavna distribucija Debian, pored njega na odvojenim diskovima nalaze se Ubuntu 20.04 Remix Cinnamon i MX Linux... Eto jeli te još nešto zanima...
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 08 ruj 2018, 11:21
Podijelio/la zahvalu: 402 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian 9.8; LM 19.1
mislim da li si probao instlirat taj linuxFX
i da li vredi to skidat ili ne ?
eto to..
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
zlatkoA je napisao/la:mislim da li si probao instlirat taj linuxFX
i da li vredi to skidat ili ne ?
eto to..

Evo upravo se zabavljam sa njime, pokušavam na Shrikeov poticaj iz MX Linuxa napraviti za njega Live USB maker, ali nikako da se maknem sa 1%. U nekim stvarima sam prilično tanak i tu bih trebao pomoć. Moj PC je MBR (non EFI), i sada me zanima, jeli ovaj Wx uopće predviđen za MBR, ili ja ipak valjam gluposti...

Instalirati ću ga, ili ću to probati, ali samo na jedan od diskova, kada odvojim ovo što mi je bitno... Ovo u stvari radim na poticaj moga unuka kome trebaju Windows igrice i nešto slično, inače ne bih se previše sa time zamarao...
U svakom slučaju, svaka pomoć je dobro došla...
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 08 ruj 2018, 11:21
Podijelio/la zahvalu: 402 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian 9.8; LM 19.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.