Sada je: 18 tra 2024, 05:25.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Da li je itko čuo za ovu komercijalnu distru ?
Navodno je prerađeni Linux Lite 4.8
link:
https://webhouses.co.uk/lite/

I kad već pitam da li je ntko probao FarenOS ?
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
Nešto sam čitao, u biti klasični linux reskinnan da izgleda ko windoze. Pomaže strašno kod migracije ekipe na linux
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Pa da ,ovo bi moglo ubit sve ostale distre..he he
Znam da novi kali ima nešto slično..navodno su to stavili tako da kao netko ne bi vidio
Kali dragon na ekranu nečijeg laptopa..ma dajte to je jedino da im digne popularnost!
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
Evo i videa..
https://www.youtube.com/watch?v=X8oQ-OwWu64
izgleda da je to sve nekakav velike FAKE
+ Gina Miller :lulz
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
shrike je napisao/la:Pomaže strašno kod migracije ekipe na linux

zlatkoA je napisao/la:Pa da ,ovo bi moglo ubit sve ostale distre..he he
Znam da novi kali ima nešto slično..navodno su to stavili tako da kao netko ne bi vidio
Kali dragon na ekranu nečijeg laptopa..ma dajte to je jedino da im digne popularnost!


Glupo, nepotrebno i potencijalno ilegalno.

Ovo je korisno kao stepping stone ako i samo ako osoba zapravo ne želi promijeniti OS kojeg koristi, a onda smatram da ga i ne bi trebala mijenjati.

Skinnanje Linux distribucija pomaže u tome da Linux izgleda kao Windows, ali glavni migracijski problem ljudima nije UI - Linux je kroz vrijeme pokazao da može imati jako intuitivna i user-friendly sučelja (Unity*, Elementary nekad).

Glavni migracijski problem, po meni, je ovo:
slika

slika

Cjelokupna ideja datotečnog sustava je drugačija! Gdje ti je taj USB što ti je inače na D? Eh, sad ti je u /mnt/sdb1.

Sve paradigme OS-a - instaliranje aplikacija, upravljanje datotekama, dozvole - sve je drugačije i sve traži navikavanje i učenje.
To je puno veći migracijski problem od izgleda.

Smatram da je drugačiji izgled, kad je već sve ostalo značajno različito (što ne smatram lošom stvari, da se razumijemo - Windowsovo upravljanje datotekama i diskovima je frustrirajuće loše), prednost: daje ljudima koji prvi put koriste neki OS očekivanje različitosti svega umjesto lažne pretpostavke da će i sve drugo biti slično. To ne doprinosi popularnosti, to doprinosi frustraciji.

Naravno, drugačiji UI je prednost samo ako je dobar. Tvrditi da je kloniranje Windowsa dobra ideja jer doprinosi popularnosti budući da izgleda poznato je jednako kao tvrditi da električni automobili trebaju imati kvačila jer su ljudi na to navikli.

* da, smatram Unity intuitivnim i user-friendly. štoviše, najdraži mi je to desktop environment
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:[
ali glavni migracijski problem ljudima nije UI -


Mogu ti iz iskustva reći da je. Dio sa sdb nisu nikada primjetili kod usb stika, ali redmond tema windows start gumb i slične stvari jesu reducirali žalbe za 100x.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Mislim da Shrike ima pravo ,izgled je vrlo bitan ali opet ako netko pokuša pretrživati datoteke
e onda Ivan ima pravo da je totalno drukčije.Ja osobno smatram da liux datoteke ne moraju nužno
igledati ovako kako su sada ali to je long story.
Meni je ovo na windowsima odlično i lako se snaći a kad koristim linux hmm moram malo zastat
pa razmislit di mi je šta..
Ahh ko bi svima ugodio...
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
zlatkoA je napisao/la:Mislim da Shrike ima pravo ,izgled je vrlo bitan ali opet ako netko pokuša pretrživati datoteke
e onda Ivan ima pravo da je totalno drukčije.Ja osobno smatram da liux datoteke ne moraju nužno
igledati ovako kako su sada ali to je long story.
Meni je ovo na windowsima odlično i lako se snaći a kad koristim linux hmm moram malo zastat
pa razmislit di mi je šta..
Ahh ko bi svima ugodio...


Folder na desktopu koji se zove "dokumenti" i par strateških linkova u file browseru i eto ga na.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Folder na desktopu koji se zove "dokumenti" i par strateških linkova u file browseru i eto ga na.


Slažem se s tobom, ja sam na poslu dugo vozio ovakav LinuxMint:

slika

... jer legalno nisam smio koristiti Linux zbog strogih informatičara (i politike firme da moramo koristiti Windowse) sve dok jednog dana nisu došli s papirom da nose komp na reinstalaciju OS jer je krajnje vrijeme da pređem sa Windovsa XP na Windowse 7 :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:... jer legalno nisam smio koristiti Linux zbog strogih informatičara (i politike firme da moramo koristiti Windowse) sve dok jednog dana nisu došli s papirom da nose komp na reinstalaciju OS jer je krajnje vrijeme da pređem sa Windovsa XP na Windowse 7 :-D

Ljudska glupost nema granica.
Vjerujem da INA isto ima tako stroge informatičare. pface
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.