Sada je: 29 ožu 2024, 12:16.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Pozdrav
Zanima me da li je netko probao kompajlirati ovu staru distru?
ovdje su paketi:
http://distro.ibiblio.org/amigolinux/

Zanima me i još jedna zvana DreamLinux 3.5
ima navodno nekakav mkDistro iz debiana
?
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
a ti bas volis te retro izgubljene distre ? di ih samo nalazis ?
ustedi si zivaca i izbjegni to, koliko vidim zadnji apdejt je 2010 i to ako je source distra, nema sanse iz samog starta
binutils nece nista raditi osim bacati stotine errora ako ga uopce i uspijes skompajlirat...
uzmi neku normalnu distru ako zelis kompajlirat tipa gentoo, ima super podrsku, puno ces nauciti a i puno uzivati kad upoznas princip use i portage opcenito...
sretno
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
2007? o majko mila, to je pitanje kako će ti ako ikako raditi na modernim sustavima. VESA grafika i zaboravi na wifi.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
bas to vesa haha
ali s jedne strane je i to dobro, takve distre mislim, su dobra prilika za ambiciozne ljude i hobiste
slicno je i sa source mage, 2016 sam jedva iskompajlirao tu distru kolko je errora bilo, developeri je zapustili.... sad sam uzeo novi pc i pokusao opet ali sad je jos gore i odustao sam.
ok sam si sa sm developerima pa smo cetali malo i pitam ih sta planiraju, iznesem im errore i potencionalne razloge... njima se ne da
kazu sredi ih, evo ti paketi i radi.....
al ne da se ni meni vise... 30 mi je godina, moram radit... jos sam sad zapeo za gitaru zadnje vrijeme... 15 godina je sviram a jos nisam naucio sweep picking, postalo me sram.... tako da nemam ni vremena a ni volje vise za linuxe. na novom pcu sam skompajlirao gentoo i stavio arch i dosta mi je... uz windows i mac.... ostalo je lijepo ali prestar postajem...
sve u svemu ambiciozni ljudi uvijek imaju prilike na ovakvim distrama, pogotovo tipa source mage, gdje je sve gotovo, paketi su tamo, serveri rade, web stranica se odrzava a distra umire.... neki sretnik moze samo doc na gotovo i uz malo truda nastavit rad na distri
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.