Sada je: 20 svi 2024, 23:35.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Poz,

kao sto neki znaju, zagovornik sam FLOSSA i nesto malo natucam o Linuxu - gledam, trazim i ucim.

Naletio sam na Oracle Linux distibuciju i htio malo vise saznati (jos uvijet traje ucenje) i naravno sletio sam na LZS Forum u potazi za prakticnim primjenana i razlikama izmedju "komercijalnih" distri i ove u naslovu.

Pribon je bio jedini koji je pitao o ovoj distri no odgovori i nisu bas nes moram priznat, vise su filozofsko/teorijski nego pragmaticno korisni; zanima me da li netko ovo uopce koristi na poslu ili u nekom radnom odnosu jer "specifikacija" (aka sales pitch) izgleda poprilicno razlicita od napisanog o toj distri na forumu. Evo link ovdje:

http://www.oracle.com/us/technologies/l ... index.html (kliknuti na Comparisons).

Nadam se da ga je netko stvarno probao koristiti i koristi - svaka ozbiljna informacija je vise nego dobrodosla :)

Hvala vam, geekovi sa curama, na nekim mjerodavnim poveznicama i/ili iskustvima iz "real life" svijeta :)
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 07 vel 2013, 17:41
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: skoro sve
RedHat ko RedHat samo sa maknutim RedHat trademarkovima kojis su zamjenjeni sa Oracle trademarkovima i RedHat specific look je izmjenjen da nebude toliko RedHat. Dakle RedHat. Ništa posebno.
Lutherus
Lutherus
A ono, točno tako mi i izgleda, no ipak, jos uvijek sam jedan od onih sto se radjaju svakih 6 sekundi (prijevod poslovice "A sucker is born every 6 seconds") :D

Zanimaju me stvarne primjene distre i njihove tvrdnje poput:

"Support costs can be up to 7 times lower than Red Hat"
"Oracle Linux includes OCFS2 and Oracle Linux Basic and Premier Support subscribers have free access to Oracle Clusterware"
"Backport bug fixes are available between update releases without forcing customers to upgrade to the entire update release"
"New record-breaking TPC-C and SPECjEnterprise2010 benchmark results"

Sve je to poprilicno senzacionalisticki pa se pitam koliko je od toga realna istina. Gdje bolje pitati nego na Linux zajednici, ne? :)
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 07 vel 2013, 17:41
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: skoro sve
Možeš iskeširati pa isprobati sam i vidjeti kaj ima a kaj nema. Cijena koju stave je njihova stvar a kako je njihova je i normalno da ima i njihove aplikacije.
Lutherus
Lutherus
Americhanac je napisao/la:zanima me da li netko ovo uopce koristi na poslu ili u nekom radnom odnosu...


Lutherus je napisao/la:Možeš iskeširati pa isprobati sam...


:thmbs-up
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 07 vel 2013, 17:41
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: skoro sve
Nitko od nas ne zna jer nitko nije koristio to jer nikome ne treba tako nešto niti ima love za to.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Koliko sam shvatio prepakirani RHEL, jedino što ga izdvaja je tzv. unbreakable kernel, malo optimistično ime, što im to točno znači ne znam, ali sigurnu su gurali svoje prste unutra, for better or for worse.

Odgovore ćeš teško naći ovdje iz jednostavnog razloga što nitko ne koristi komercijalnu distribuciju, možda ako imaš sreće pa naleti neki sistemac, samo ne znam koliko je Oracle Linux popularan i u tim krugovima.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
oracle linux je red hat sa njihovim patchevima i maknutim red hat trademarkovima.

support se može uzeti, a i ne mora.

bez support su također dostupni svi paketi.
Postovi: 158
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.