Sada je: 13 svi 2024, 20:10.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Hvala na brzom odgovoru! Budem još pričekao da izađe nova slika pa ću svakako isprobati. A možda ne budem mogao čekati pa ću skinit ovih dana.

Koje repoe koristiš, squeeze ili testing?
Avatar
Postovi: 244
Postovi: 244
Pridružen/a: 10 sij 2010, 12:27
Lokacija: 127.0.0.1
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch
PsyTrance je napisao/la:Koje repoe koristiš, squeeze ili testing?

A testing... LMDE je zamisljen kao rolling release iliti testing tako da sam pun nade da ce to sljakati bez nekih velikih problema. Jedino cu na pocetku malo pripaziti kada navale updateovi i proletiti po forumu prije nego kliknem da updatea :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Ja sam skeptičan kada se radi o apdejtanju i držim se onog "Zašto da nešto apdejtam što savršeno radi, ne ruši se i nemam problema s tim" i izbjegavam ih na Ubuntu. Najbolje mi je kad apdejtam kernel pa mi se OS ne može podići s novim kernelom... Čemu apdejt kernela kad je na prošlom sve radilo tip-top :)

Kada sam instalirao Ubuntu, sve je proradilo iz prve bez dodatnog podešavanja - pali i vozi.
Tako bi trebalo biti i na LMDE, budemo vidili.
Avatar
Postovi: 244
Postovi: 244
Pridružen/a: 10 sij 2010, 12:27
Lokacija: 127.0.0.1
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch
PsyTrance je napisao/la:Koje repoe koristiš, squeeze ili testing?


squeeze je testing, odnosno to je isto, barem jos nesto vremena.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
LMDE za sada po defaultu ne updatea kernel i jos neke stvari...
Evo slike da netko pametniji prokomentira sto nije updateano ma da vjerujem da trenutacno kada je squeeze na pragu izlaska sve bi se to moglo updateati bez ikakve sumlje da nece nesto poslje radit ali opet zasto kada radi savrseno :P
slika
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
glaskoncILLa je napisao/la:
PsyTrance je napisao/la:Koje repoe koristiš, squeeze ili testing?


squeeze je testing, odnosno to je isto, barem jos nesto vremena.

:omg: ;)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
nije bas bez ikakve sumnje, ne mozes biti siguran da se neka nova promjena nece lose odraziti bas na tvoju kombinaciju hardwarea i instaliranog sofwarea, odnosno novo nije uvijek i bolje.
jeb***, to je rizik rolling releasea..

u tome i je ideja iza stablea, izlazi kada vise nema ( poznatih ) RC bugova.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Glasu jel moze komantar oko onoga sto nije updateano zbog cega bi to netko zelio updateati... eventualno vidim razlog za neki niviji bolji (brzi) kernel jednog dana ako prezivi toliko instalacija gore ;)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
ha gle, tesko je reci, zasto updateti ista ako ti sve radi.

sto se tice brzine, sa updateima se rijetko dobiva na brzini, u najvecem broju slucajeva se gubi.
ne znam da li je netko pratio benchmarke na phoronixu gdje su radili usporedbu izmedju verzija kernela, a i izmedju etcha, lennya i squeeza?
anyway, gotovo svi testovi pokazuju pad performansi sa novijim sustavima/kernelom.

ovo gore navedeno zapravo i nisu nove verzije samih aplikacija/kernela, ako je kernel oznaceno sa 2.6.32-5, ovo -5 znaci da je to peta "debijanizacija" kernela 2.6.32.
debijanizacija izmedju ostalog znaci da ili je ispravljen neki bug ili security propust iz vannila kernela ili je otkriven neki bug koji se kosi sa necim specificnim za debian, a ponekad je to nesto cisto administrativne prirode, tipa nije stavljena neka licenca ili slicno.

u svakom paketu postoji i changelog file ( /usr/share/doc/ime/changelog.Debian.gz ) u kojem je opisano sto nova verzija ispravlja u odnosu na predhodnu, tako da uvijek mozes downloadati paket i pogledati sto je drugacije.

s druge strane, cemu imati rolling release ako ga ne updajteas.. nekakvi ozbiljniji problemi sa testingom dogadjaju vrlo vrlo vrlo rijetko. :)
pod ozbiljniji mislim komp se ne boota ili slicno.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Hm, sada se važem između Squeeze-a i LMDE :D
Avatar
Postovi: 244
Postovi: 244
Pridružen/a: 10 sij 2010, 12:27
Lokacija: 127.0.0.1
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.