Sada je: 28 tra 2024, 04:28.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

vuksamotnjak je napisao/la:
sumski je napisao/la:http://www.0d.be/debian/debian-gnome-3.0-status.html

kotura se polako :)

za god dana bude u testing :D hahaha kak je krenulo mislim :D joj dolazim u napast brisati sada fedoru koja se super vrti (osim što se ruši gedit, tu i tam nautlisu, osim što ne radi grafika (driveri vlasnički ne podržavaju shell, osim što dropbox ne štime nešto, pitivi ne želi se pokrenuti, al inaće sve je super ;)) (sam govori koliko sam ovisan o novom gnome sheluu i njihovom onom kutu gore :D

Još nisi našao svoj identitet od silnih distri:)
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Avatar
Postovi: 4473
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Lokacija: Kastav-Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 58 puta
Primio/la zahvalu: 57 puta
Spol: M
OS: Mint xfc
domi je napisao/la:za god dana bude u testing :D hahaha kak je krenulo mislim :D joj dolazim u napast brisati sada fedoru koja se super vrti (osim što se ruši gedit, tu i tam nautlisu, osim što ne radi grafika (driveri vlasnički ne podržavaju shell, osim što dropbox ne štime nešto, pitivi ne želi se pokrenuti, al inaće sve je super ;)) (sam govori koliko sam ovisan o novom gnome sheluu i njihovom onom kutu gore :D

Još nisi našao svoj identitet od silnih distri:)[/quote]
hahaha ne a kad meni zabavno sve brisati i onda opet novo nešto :D haha Ne bi ja fedoru ja bi nešt debijan al s gnome shellom imate li štogod u trgovini :D haha
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Avatar
Postovi: 702
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet
glaskoncILLa je napisao/la:sto tocno nisi mogao instalirati na testingu?
naime, to je vise-manje nemoguce ako se radi o sluzbenim paketima ( za razliku od unstablea ).


jesi siguran?

jesi siguran da se svi paketi koji su na popisu kao stable i testing mogu instalirati bez problema i da rade?

trenutno na laptopu imam fedoru 14, a prije nje sam imao debian.
Postovi: 48
Postovi: 48
Pridružen/a: 24 srp 2011, 11:22
Lokacija: Okolica Zagreba
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora, Debian, FreeBsd
apsolutno, koristim testing kao primarni desktop os vec niz godina i nikad, kao nikad-nikad :) nisam dozivio situaciju da se nesto ne moze instalirati.
to je mozda povezano sa cinjecicom da paket ne moze doci u testing ako svi njegovi depovi nisu spremni za testing. ;)

sto se tice radjenja, testing, ime sve govori, generalno radi bolje od dosta toga sto se izdaje kao final release, ali kad se mijenja neki vazan podsustav, moze doci do problema, zato se i zove testing.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
http://ftp.heanet.ie/pub/linuxmint.com/testing/?C=M;O=D

RC xfce i gnome spinova
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Avatar
Moderator
Postovi: 1779
Moderator
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 11:20
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Spol: M
OS: openSUSE Factory KDE
Linux Mint Debian 201109 (Gnome & Xfce) released!
http://blog.linuxmint.com/?p=1818
Important info

Multi-core and multi-CPU support in 32-bit kernel:

To guarantee compatibility with non-PAE processors, the 32-bit versions of Linux Mint Debian come with a 486 kernel by default. This kernel does not support SMP, and as a consequence is only able to detect one core and one CPU. If your CPU has multiple cores, or if you have more than one CPU, simply install the 686-PAE kernel and reboot your computer.

Update Pack 2 and Update Pack 3:

This release comes with Update Pack 2 and points to the “Linux Mint Debian Latest” repository as well as the Debian “Security” and “Multimedia” repositories.

Starting with Update Pack 3, “Security” and “Multimedia” become part of “Linux Mint Debian Latest”. When Update Pack 3 is made available, your sources will need to change and all of them will then point at Linux Mint. In the meantime, it is recommended not to apply updates coming from “Security” and “Multimedia”, as they might not be compatible with the packages in Update Pack 2.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
http://www.linuxzasve.com/novost/izdan_lmde_201109/1136
Avatar
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:28
Lokacija: Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Linux
Jedna mala informacija... u sljedecem update pack-u (4) osim gnome 3.2 (vjerojatno) dolazi i MATE desktop environment za sve one koji nevole gnome 3 a nisu zadovoljni sa xfce-om :)

Clem Says:
November 4th, 2011 at 2:35 pm
@All (about LMDE): We’re holding the updates on LMDE at the moment for two reasons: X11 is broken upstream and Debian is in the process of updating Gnome to version 3 in testing. When Gnome 3.2 and X11 are healthy in Debian testing we’ll release a new update pack along with MATE packages and MGSE for LMDE.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Odlican vodic za LMDE (Linux Mint Debian Edition)
http://livelinux.altervista.org/Guida_L ... ex_en.html
na engleskom i talijanskom... sve manje razloga da ga pocetnik ne bi koristio :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
glaskoncILLa je napisao/la:apsolutno, koristim testing kao primarni desktop os vec niz godina i nikad, kao nikad-nikad :) nisam dozivio situaciju da se nesto ne moze instalirati.
to je mozda povezano sa cinjecicom da paket ne moze doci u testing ako svi njegovi depovi nisu spremni za testing. ;)

sto se tice radjenja, testing, ime sve govori, generalno radi bolje od dosta toga sto se izdaje kao final release, ali kad se mijenja neki vazan podsustav, moze doci do problema, zato se i zove testing.

Jesi onda na GNOME 3? :)
Avatar
Postovi: 1481
Postovi: 1481
Pridružen/a: 07 kol 2009, 10:38
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.