Sada je: 29 ožu 2024, 11:25.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Mrtvilo ovdje... izasao LMDE2, LMDE kakav je uvjek trebao biti baziran na dabian stableu :)
LMDE 2 “Betsy” Cinnamon Edition http://blog.linuxmint.com/?p=2808
LMDE 2 “Betsy” MATE Edition http://blog.linuxmint.com/?p=2809
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Mrtvilo? Postat će živahno čim krenu nadogradnje! Clem i suradnici još uvijek nisu omogućili nadogradnju za starije korisnike LMDE-a, pa čekam s nestrpljenjem...

Inače, nisam siguran koliko je dobar njihov novi pravac razvoja. Zašto bi LMDE trebao biti baziran baš na Debian Stableu? Možda mi ovakav razvoj situacije pruži dugo očekivani izgovor da napokon napustim LMDE i prijeđem isključivo na Debian (Testing ogranak ili Sid).
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Napisao si odgovor - mrtvilo je sugdje, takva je situacija. Valjda nemaju ekipu koja bi to održavala, a kod novih danas taj entuzijazam traje Pi dana i gotovo. Ne treba nikog kriviti zbog toga ;)
Krećem od sebe :hmm
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Clem je u nekom interviewu još prije godinu-dvije zaista spomenuo da im je jedan od najvećih problema slaba potpora zajednice, odnosno premalo zainteresiranih da se aktivno uključe u cijeli projekt i konkretno pridonesu razvoju LMDE-a (pa čak i Minta u cijelosti). Ako se ne varam, profesionalno su bila angažirana samo 3-4 člana, iako je Mint u međuvremenu dobio solidne sponzore.

Zbog istog se razloga, recimo, ugasio Solus; Ikey Doherty nije uspio okupiti i motivirati ljude da mu pomognu i zajedno rade. No, ako je jako veliki broj razvijatelja koji održavaju neku distru, onda prije ili kasnije među njima izbiju sukobi, koji potencijalno ugrožavaju razvoj same distre. CrunchBang je isto ugašen, koliko mi je poznato, a ne znam jesu li uspjeli neki kasniji pokušaji da ga ožive. Otišli su i SolydK, SolydX, kako mi se čini, a Sabayon je prešao isključivo na 64-bit strukturu...

Bilo kako bilo, iako su mnogi korisnici negodovali zbog presporog razvoja LMDE-a, koji više praktički nije zasluživao oznaku semi-rolling, meni se baš sviđao takav kakav je bio. Ima tu i neke nostalgije s moje strane. Vidjet ćemo što će nam sad ponuditi...
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Ne, SolydK i SolydX su i dalje prisutni. Prebacili sus se na samo 64-bitne arhitekture i samo na Debian Stable, a Debian Testing se koristi u tzv. Community Editionu. Dakle, službeno je održan samo Debian Stable.

Ali da, meni se čini da oni isto polako tonu. Neki tjedan sam skinuo ISO i stavio ga na virtualku jer sam htio pokupiti neke trikove za fontove i kad sam vidio što su s ikonama u KDE-u napravili, malte'ne me šlag strefio.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Clem objavio upute za nadogradnju LMDE 1 -> LMDE 2 "Betsy" (baza je Debian 7->8).
VAŽNO: isključiti Romeo repoe prije nadogradnje. Cinnamon 2.6 i MATE 1.10 još nisu stabilni te će biti dostupni naknadno. Upute za nadogradnju dostupne su ovdje.


http://blog.linuxmint.com/?p=2830
http://community.linuxmint.com/tutorial/view/2013
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Izvrsno, Calisto! Eto, napokon sam dočekao trenutak da napustim LMDE i prijeđem isključivo na Debian :thmbs-up Stable na desktopu, DE Mate, a Testing na laptopu, DE Xfce. Sljedeći korak, za godinu-dvije, bit će Sid repozitoriji, pa nakon toga Experimental...

Uranjam u kontemplaciju svemira :zamisljen
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.