Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.
Odgovori

Re: Debian Beginner's Guide

27 srp 2014, 20:50

Nema tu "postavljanja". Kada skockaš Debian sa testing repozitorijumom samo radiš update i ne boli te glava, klasičan rolling release. AKo hoćeš malo da učiš onda se zanimaj testingom. AKo nećeš, onda kao što je shicy rekao, uzmi neku distribuciju baziranu na testingu, tipa LMDE ili SolydXK gde je sve ispodešavano i imaš kvartalni update, isto su rolling relase izdanja.

Re: Debian Beginner's Guide

27 srp 2014, 21:03

Trebao bi za početak pročitati ovo: http://www.linuxzasve.com/demistificirano-debian

Re: Debian Beginner's Guide

27 srp 2014, 23:11

@abz, pročitah.....

Znači, uz testing repoe, dobit ću rolling-release, nadograđivati ce se distra, kernel, aplikacije... ?

Re: Debian Beginner's Guide

27 srp 2014, 23:15

hoće, samo će ti nadogradnje usporiti kad se bude približavao datum izdavanja novog stablea ;)
inače, samo čitaj što ti sustav piše i ne bi smio imati većih problema

Re: Debian Beginner's Guide

27 srp 2014, 23:24

I kad izađe nova stable verzija, moja dotadašnja verzija ce kroz update se nadograditi i postati ta nova verzija, ili mi ipak tada ne gine instalacija ispočetka ako hocu imati novu verziju debiana ... ?

Re: Debian Beginner's Guide

27 srp 2014, 23:26

ne, ako u /etc/apt/sources.list ostaviš testing, onda će on uvijek biti testing i neće biti reinstalacije ;)

Re: Debian Beginner's Guide

27 srp 2014, 23:51

I tim načinom ce npr sadašnji debian 7,6 nadograditi i postati npr debian 7,7 ...i tako cu uvjek imati novu verziju debiana instaliranu ??? Dobro zvuči.

Re: Debian Beginner's Guide

27 srp 2014, 23:53

imat ćeš uvijek pakete koji su u testingu. ako ovaj tren instaliraš testing, nećeš imat 7.6 ili koji je već, nego ćeš imati ono što je trenutno u testingu, a tu stalno pristižu noviji paketi ;)

Re: Debian Beginner's Guide

28 srp 2014, 12:40

Kužim.. u settingsu će zauvjek pisati da imam debian koji je prvi put instaliran,
a stalno ću dobijati nove pakete koji su u biti namijenjeni novijoj debian verziji.....

Btw, di se bob rocka sjetio,,, hehehehheh :-D

Re: Debian Beginner's Guide

28 srp 2014, 15:55

Nema prvi koji je instaliran. Prouči malo kako to ide kod Debiana sa izdanjima pa će ti biti jasnije. ;)
Odgovori