Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.
Odgovori

Debian Beginner's Guide

10 lis 2012, 10:07

Nisam ovo htio stavit u Debian fan club topic jer novijim userima ili onima koji zele nauciti nesto vise ce ova tema lakse upast u oko. Linkano je s debianovog foruma, kamo se jedan korisnik/ca stvarno potrudio/la. To nije lockana tema i bit ce jos sadrzaja. Eto, ako moze sticky ili nesto, tako da ova tema uvijek bude pri vrhu za novopecene ili postojece debian ili debian based korisnike.
Beginner's Guide

Re: Debian Beginner's Guide

10 lis 2012, 10:07

super stvar za sve nove korisnike ;)
a iskusnijima kao vrhunski podsjetnik ;)

još malo dokumentacije: Debian reference
Zadnja izmjena: shicy; 19 ožu 2013, 00:31; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Debian Beginner's Guide

10 lis 2012, 10:39

Ako ćete da ova tema ostane sticky onda bi trebali i nešto napisati.
Da ne bude samo ovaj link na Debianov forum.
Nadam se da ćemo vidjeti uskoro korisnog materijala ovdje.
A naravno, glavno mjesto za taj materijal je HOW. Pa ako se već ovdje piše, trebalo bi i HOW popunjavati. ;)

Re: Debian Beginner's Guide

11 lis 2012, 18:07

fino odradjen tutorial kako podesiti Debian Squeeze kao savrsen server. korak po korak instalacija objasnjena kroz screenshotove
The Perfect Server - Debian Squeeze (Debian 6.0)

Re: Debian Beginner's Guide

03 stu 2012, 00:12

Ovo je odlično..Ja sam do sada koristio samo distre zasnovane na ubuntuu..Sad sam na Mint-u ali se brinem kako će to ići s' obzirom na situaciju sa Ubuntuom.. Pa eto,rekoh da krenem da učim o debianu :D

Re: Debian Beginner's Guide

05 stu 2012, 13:08

simaco11 je napisao/la:Ovo je odlično..Ja sam do sada koristio samo distre zasnovane na ubuntuu..Sad sam na Mint-u ali se brinem kako će to ići s' obzirom na situaciju sa Ubuntuom.. Pa eto,rekoh da krenem da učim o debianu :D

tak sam nekak i ja prešo i ostao na debianu ... :kava

Re: Debian Beginner's Guide

05 stu 2012, 17:15

Za kompletne duduke je ovakav tip guide-a super fine:

http://debianhelp.wordpress.com/2011/11 ... n-squeeze/

Re: Debian Beginner's Guide

27 sij 2013, 23:00

@ keceraj, Eee vidiš to je baš za mene. Gdje si bio prije? :D Upravo završava instalacija LMDEa pa će mi dobro doći. ::bravo Ma danas me Mint 13 počeo zezati, ušao u neku petlju i ni tamo ni amo. Nije mi se dalo zezati, pa sam išao instalirat Debijan za probu. Uglavnom Hvala !

Re: Debian Beginner's Guide

28 sij 2013, 10:55

Dobro, na LMDE mislim da ti do duše neće ni trebati, tamo je prekonfigurisano sve već, valjda. A ako koristi ko Squeeze, kao što sam ja neko vreme, koristilo bi samo tako.

Re: Debian Beginner's Guide

28 sij 2013, 11:43

Za upute na LMDE pogledaj http://livelinux.altervista.org/Guida_L ... ex_en.html
Istina, kod mene je nepunih godinu dana i gotovo nikakve upute nisam ni trebao. Jednostavno ne mogu vjerovati koliko dobro radi. Imao sam sreće kod izbora distre.
Odgovori