Sada je: 11 svi 2024, 23:12.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

libhal-storage.c 1401 : info: called libhal_free_dbus_error but dbuserror was not set.

process 3780: applications must not close shared connections - see dbus_connection_close() docs. this is a bug in the application.

error: device /dev/sda8 is not removable

error: could not execute pmount


evo sta mi javlja kod mountanja...

btw imam neki gadan osjecaj da sam a nesta fulao kod instalacije... :mrgreen:

csx@ahtram87:~$ sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
Password:
csx is not in the sudoers file. This incident will be reported.


O.o
csx
csx
Debian nije dizajniran da radi sa sudo. Na debianhu se logiraš kao root preko su naredbe i onda ideš dalje. Ovakve greške su tipične ako instalacijski mediji nije dobar, tj., ako nsii dobro skinuo sve. Si pogladao hash od DVD-a kad si skinuo? Si radio expert instalaciju ili onu običnu? expertne su zeznute i moraš imati 4 oka otvorena.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
pogleda sam hash nakon sto sam skinul dvd i sve je bilo ok.. no mislim da me dvd-rom zeza.. jer prvi put kad sam isa instalirati dobil sam neki error... kao nije moga instalirati nesta... nesjecam se tocno sta... u drugom pokusaju sve je bilo ok....

btw ona naredba ni sa su ne radi... sad mi javlja unknown id: dpkg-reconfigure..... bit ce da mi nevalja naredba?
csx
csx
Naredba je ok, ja sam ju više puta koristio. Nešto ti definitivno nije u redu sa instalacijom. Misli mda će ti biti najbolje ponovno skinuti prvi DVD ( probaj preko nekog mirrora) i ostalo sa neta pokupit.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.