Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.
Odgovori

My computer shortcut / battery status

25 pro 2013, 18:21

Poštovani, :-D

Nov sam u ovom svijetu, pa bih vas zamolio da mi obijasnite kako da postavim my computer shortcut na desktop.
Našao sam neke tutoriale, postavio trash i home, ali hoću baš my computer, za to nisam našao ništa što funkcionira.
Probao sam izmijeniti file od home shortcuta preko Leafpad, ali to su neke moje magije koje nisu urodile plodom.

Imam još jedan problem, zapravo više njih ali da vam ne pišem romane...skinuo sam battery stats paket preko Synaptic Package Managera, jer mi treba stanje baterije na laptopu u tray'u, pa ako imate neko riješenje koje ne iziskuje puno znanja bio bih vam zahvalan.

Unaprijed hvala! :thmbs-up

Debian wheezy LXDE
HP Compaq - 6730b

Re: My computer shortcut / battery status

25 pro 2013, 18:25

Prvo, dobro nam došao! Linux ti nije windows, ikonu za My computer niti ne trebaš. Ja je držim više šminke radi na MATE DE-u.
Inače, link do Computer ikone je
Kod:
computer:///
;)

P.S. što se tiče statusa baterije u trayu pogledaj što ti nudi sam panel, pod panel items. Ne znam napamet koji se sve meniji otvaraju na desnom kliku na panelu. Istražuj malo. ;)

P.P.S. Imam sličan model laptopa (6730s, FU487ES) i vrtim KDE na njemu. Zašto si išao na LXDE?

Re: My computer shortcut / battery status

25 pro 2013, 19:52

Zdravo Cooleech,

Hvala na brzom odgovoru!
Evo uspio sam nešto napraviti za my computer, samo mi još ikona fali :thmb-up
Teško mijenjam navike tako da mi sad treba nešto slično, možda ću maknuti kad se malo više prilagodim.

Što se tiče battery statusa, riješeno. Malo me sram što nisam odmah zaključio da bi nakon instalacije paketa trebao pogledati panel :oops

Zašto si išao na LXDE?

Ne kužim se baš u mogućnosti svih tih interfacea, ugl. tražio sam neki stabilan lightweight i koliko sam pročitao po forumima Debian je stabilnost :) , neki kolega s posla koji već godinama koristi linux mi ga je isto preporučio tako da nisam tražio dalje. Koristit ću ga isključivo za Aptana studio.
Prije Debiana sam par mjeseci koristio Kubuntu, ali stalno je bacao neke errore, koje nisam imao volje istraživati i riješiti pa sam ga izbrisao.

Re: My computer shortcut / battery status

25 pro 2013, 22:02

Zašto ne bi išao na LXDE?

My Computer je virtualni folder. Shortcut možeš napraviti u tekst editoru kao i svaki drugi, samo za aplikaciju staviš pcmanfm computer:/// i za ikonu computer
Evo možeš odmah ovo prekopirati u leafpad i snimiti u Desktop folder sa ekstenzijom .desktop, npr. Mojkomp.desktop
Kod:
[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Icon=computer
Type=Application
Name=Moje računalo
Exec=pcmanfm computer:///
StartupNotify=true

Inače možeš desktop fajlove raditi i pomoću pomoćnog programčića tako da pokreneš u terminalu
Kod:
lxshortcut -o ~/Desktop/ime_shortcuta.desktop

pa popuniš prazna polja.

Re: My computer shortcut / battery status

25 pro 2013, 22:26

Jura, nisam rekao da je LXDE loš, samo je prelagan za takav komp, te samim time i ponešto osakaćeniji, primjerice po pitanju izgleda tj. tema. ;)

Re: My computer shortcut / battery status

25 pro 2013, 23:24

Hvala svima! ::bravo

Re: My computer shortcut / battery status

25 pro 2013, 23:34

Cooleech je napisao/la:Jura, nisam rekao da je LXDE loš, samo je prelagan za takav komp, te samim time i ponešto osakaćeniji, primjerice po pitanju izgleda tj. tema. ;)

LXDE koristi GTK i openbox teme a njih ima poprilično.
edit:
Evo, pošto si početnik, možda ne znaš gdje bi nabavio nove teme:
gtk:
http://gnome-look.org/index.php?xsortmo ... ntmode=100
openbox:
http://box-look.org/index.php?xsortmode ... tmode=7402

Re: My computer shortcut / battery status

26 pro 2013, 00:15

ovo mi je super.. prelagan za komp. pa nije poanta laganih stvari da su samo za stara računala. Meni se osobno lxde sviđa isto tako jer radi najmanje problema, radi samo ono što treba i prilično je čist (tj jasan). da ne spomenem da mi ne treba grafička sa 512 MB rama i 3D akceleracija za login :P koji fail. Po meni DE ne bi smio trošiti više od 30 MB rama i moći se vrtiti na pentium1. nemam komp za sučelje niti mi pada na pamet kupovati komponente samo zato da bi mogao vrtiti hebeni GUI za OS.

Re: My computer shortcut / battery status

26 pro 2013, 08:59

Slažem se, shrike, no ono što je oku ugodnije, uvijek je privlačnije. Cijela autoindustrija se vrti oko krađe dizajna i izrade što ljepših automobila. Očito s razlogom. ;)

Re: My computer shortcut / battery status

01 sij 2014, 15:57

thx za teme jurastublic :thmbs-up
Odgovori