Sada je: 29 ožu 2024, 11:01.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ja sam dugo koristio debian testing, ali mi je to prešlo na živce jer sam morao svako malo rekompajlirati nvidia driver zbog čestih kernel upgradea. Inače ako se nema tih problema (sada pogotovo sa popularizacijom DKMS), testing bi trebao biti i više nego ok za kućne korisnike. Sid i slične fore... uf, samo ako si spreman i voljan na to da svako malo nešto rikne ili se počne čudno ponašati. Recimo kao windows 10. Koji je smeće.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Uglavnom su odgovori u okviru očekivanoga. Ukoliko se odlučim za promjene vratiti ću se na Testing kojim sam bio zadovoljan.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
to sam si i mislio...i ja sam neko vrijeme koristio testing pa ako se odlučim mislim da će opet biti testing ali za sad me arch dobro služi a nemam više računala viška kao nekad da se igram....
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
Cooleech je napisao/la:
dupin je napisao/la:@ b4sh
Kakava su ti iskustva sa sidom?
...

Vjerujem da nisu ugodna. :hihi

Da nejde nebih koristio ,bez ikakvih vecih problema par sitnica koje se daju rijesiti za par minuta ili jednostavno drugi dan ;) kad nemam vremena ili zivaca.

LP b4sh
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian
rudar je napisao/la:Koliko se sjećam, @shicy je godinama koristio Debian Sid i mislim da je načelno bio zadovoljan. Ako prati forum, molim ga da prenese vlastita iskustva. Jednom sam ga čak, šale radi, pozvao da pođe još korak dalje i prebaci se na Debian Experimental, ali odgovorio je da je zadovoljan i time što ima.

Osobno nisam još koristio Debian Sid, nego samo Testing kraće vrijeme na laptopu, možda nekoliko mjeseci. Imao sam nekih nevolja s driverom za bežičnu karticu nakon nadogradnji, jer je taj driver uvijek trebalo naknadno instalirati. Nadogradnja bi ga uvijek poremetila. Vjerojatno sam propustio neku sitnu intervenciju kojom bih trajno riješio taj problem, ali na kraju sam napustio Testing i odlučio se za "dosadni" Stable.

Na Debian forumima čitao sam preporuke dugogodišnjih korisnika u prilog Sida, tvrdeći da se kroz Sid brže i lakše rješavaju problemi izazvani eventualnom kolizijom nego kroz Testing, baš zbog gotovo svakodnevnih nadogradnji.

Uglavnom, meni posve odgovara Debian Stable. Ako mi je baš potrebna neka novija aplikacija ili program, postoje Backports. Ako korisnik pripazi kod instalacije i pročita upute, neće kroz njih proći ništa što bi srušilo sustav. Barem se meni to nije dogodilo otkako koristim Debian (doduše, to nije baš dugo, svega nekoliko godina, uz minimalne intervencije).


Godinama sam na Sidu Debian jer mi je stable dosadan jednom rijeci cak imam i paketa iz Experimental sve u svemu radi ko sat i uvjek nesto novo.

LP b4sh
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian
dupin je napisao/la:Uglavnom su odgovori u okviru očekivanoga. Ukoliko se odlučim za promjene vratiti ću se na Testing kojim sam bio zadovoljan.


Nemozes napraviti gresku ako se odlucis vratiti na testing.

LP b4sh
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian
b4sh je napisao/la:
Cooleech je napisao/la:
dupin je napisao/la:@ b4sh
Kakava su ti iskustva sa sidom?
...

Vjerujem da nisu ugodna. :hihi

Da nejde nebih koristio ,bez ikakvih vecih problema par sitnica koje se daju rijesiti za par minuta ili jednostavno drugi dan ;) kad nemam vremena ili zivaca.

Moj se odgovor odnosio na bolest, ne na verziju Debiana. :-D
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Haha , dobar si :lulz :lulz , nebrini cist sam ko suza :bleh

LP b4sh
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian
Danas sam napravio update Debiana i zbunilo me što je s 12.2 otišao na 12.4.
12.3 je objavljena 9. prosinca i imala je mogućnost korupcije na ext4...

12.4, koju sam potegnuo, nije objavljena i ne znam koji je njezin status.
Ako niste, nemojte radit update dok se stanje ne razbistri.
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 21 pro 2021, 07:09
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: debian, dwm
push je napisao/la:Danas sam napravio update Debiana i zbunilo me što je s 12.2 otišao na 12.4.
12.3 je objavljena 9. prosinca i imala je mogućnost korupcije na ext4...

12.4, koju sam potegnuo, nije objavljena i ne znam koji je njezin status.
Ako niste, nemojte radit update dok se stanje ne razbistri.

Ne čini mi se da je preskočen 12.3, ja sam uredno napravio upgrade sa 12.2, ali me je iznenadio tako brzi update 12.3 na 12.4...
Ne nailazim na probleme u radu, također uz Bookworm blizanca, LMDE6 faye...
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 08 ruj 2018, 11:21
Podijelio/la zahvalu: 402 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian 9.8; LM 19.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.