Sada je: 18 svi 2024, 01:29.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdravljeni.

Evo šta se desilo - Gnome shell mi se pre pola sata smrznuo. Miš je radio, ali nisam mogao da kliknem na ništa. Tastatura takođe nije pomogla. Na kraju sam mogao samo hard reset da uradim. Čitam po forumima, kažu da se to dešava samo s vremena na vreme. Ali, ne bi bilo okej da mi se desi to usred nečeg kritičnog, pa da ne mogu ni da sačuvam svoj rad. Ima li neko više informacija?
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Da bumpujem. Znači nije mi se desilo smrzavanje više, ali mi s vremena na vreme, kad tražim nešto, izbaci na desktop (k'o da krešuje kompiz ili nešto slično) i onda radi dalje.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
uf, ja iskreno nisam nikada koristio gnome shell tako da ti ne mogu pomoći, a koliko sam skužio i većina debian korisnika ne koristi gnome3 ili sve što je iz toga proizišlo. Jesi probao guglati?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
vidi na debian-forums, možda tamo nađeš štogod korisno...
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Ne vjerujem da je to debian specificno, dapace, vecina gnome problema se ispravlja unutar debiana bez obzira da li upstream ispravlja problem.

Smorzavanje grafike se u pravilu dogadja zbog;

- problemima sa driverima za graficku, imas instakiranu zadnju verziju? Ako imas, da li se problemi javljaju i sa verzijom prije doticne?

- custom tema, dakle nesto syo nije sluzbena gnometema vec si ju skinuo sa gnome looka ili vec nekud. Pokusaj vratiti na default.

- user postavke, pokusaj kreirati novog usera na kompu i vidi da li se smrzavanje dogadja i kad radis kao taj user.

U svakom slucaju, dmesg, /var/log/syslog i ~/.xsessionerrors kli kak se vec zove bi te trebali uputiti na pravi trag.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
nakon par dana koristenja danas mi se smrznuo jednom dok sam gledao film :P
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.